Klara Janža državna atletska prvakinja

Vestnik.si, 13. 2. 2023
Andrej Brinar
Klara Janža.

V Zagrebu je bilo v organizaciji Atletskega kluba Krka Novo Mesto prvenstvo Slovenije v dvorani za starejše mladince in mladinke ter pionirje U16.

Za naslove državnih prvakov se je pomerilo 779 atletov in atletinj iz 35 slovenskih atletskih organizacij. Na prvenstvu je uspešno tekmovalo tudi 20 atletinj in atletov Atletskega kluba Pomurje.
Med najuspešnejšimi tekmovalkami prvenstva je znova bila članica soboškega atletskega kluba Klara Janža. Prvo leto mlajša mladinka se je odlično znašla tudi v konkurenci starejših mladink in z osebnima dvoranskima rekordoma osvojila naslov državne prvakinje na 200 m in 3. mesto na 60 m.

klara-janža

V Novem mestu pa je bilo že pred tem v organizaciji domačega atletskega kluba prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Za naslove državnih prvakov se je pomerilo 405 atletov in atletinj iz 405 slovenskih atletskih organizacij. Tekmovali so atleti mlajše mladinske kategorije in pionirji U 16.
Na prvenstvu je uspešno tekmovalo tudi 14 atletinj in atletov Atletskega kluba Pomurje. Za nekatere je bil to poseben izziv, saj so prvič tekmovali na atletskem tekmovanju in nekateri prvič na dvoranskem tekmovanju, kjer se je potrebno še posebej potruditi na kratki 200-metrski stezi.

klara-janža
Klara Janža s trenerjem Tonetom Štermanom.

Na tekmovanju je znova svoj velik atletski talent pokazala naša trenutno najboljša atletinja Klara Janža. S trenerjem Tonetom Štermanom sta odlično načrtovala formo, rezultat tega pa je bil naslov državne prvakinje na 60 m z osebnim rekordom 7.73 in drugo mesto na 200 m z prav tako odličnim dvoranskim rezultatom 25.50. Klara se je izkazala tudi v štafetnem teku 4 x 200 m, kjer je skupaj s klubskimi kolegicami Kajo Horvat, Laro Hrvat in Pio Špur osvojila 8. mesto.