Klemen Vinkovič državni šolski prvak v judu, David Lang srednješolski podprvak

Vestnik.si, 20. 4. 2023
Judo klub Murska Sobota
Državno prvenstvo v judu za srednje in osnovne šole

Na državnem prvenstvu srednjih in osnovnih šol v judu je nastopilo 300 tekmovalcev.

Tekmovanje je potekalo v Kopru, udeležili pa so se ga tekmovalci iz več kot sto šol iz cele Slovenije, udeležili pa so se ga tudi člani Judo kluba Murska Sobota.

državno-prvenstvo-v-judu-za-srednje-in-osnovne-šole, judo, tekmovanje, judo-klub-murska-sobota

Iz Gimnazije Murska Sobota sta nastopila Matic Klemenčič, ki je nastopil v kategoriji do 81 kilogramov in s porazom v prvi borbi ostal brez uvrstitve in David Lang, ki je nastopil v kategoriji do 100 kilogramov in osvojil drugo mesto ter tako postal vice srednješolski državni prvak.

Iz Srednje poklicne in tehniške šole Murska Sobota sta Oskar Balažic in Aljaž Pertoci nastopila v kategoriji do 73 kilogramov, kjer sta oba z enim porazom zasedla sedmo mesto, Lan Kovačec pa je nastopil v kategoriji do 55 kilogramov in z enim porazom zasedel tretje mesto.

Klemen Vinkovič iz Osnovne šole I Murska Sobota je nastopil v kategoriji do 81 kilogramov in s samimi zmagami suvereno osvojil prvo mesto in postal državni šolski prvak v judu.

Učenka Osnovne šole Bakovci Tia Lukač pa je v kategoriji do 52 kilogramov osvojila peto mesto.