Končana je pomurska liga v namiznem tenisu

Vestnik.si, 5. 4. 2023
Arhiv NTK Sobota
Ekipa Sobote v pomurski ligi.

Za sezono 2022/23 je končana pomurska liga v namiznem tenisu. Sodelovalo je 6 ekip, igrali pa so dvokrožni sistem, tako je bilo odigranih 10 krogov.

Ekipa Sobote je dosegla 9 zmag in en poraz ter tako z 28. točkami osvojila 1. mesto ( za zmago se dobi tri točke, za neodločen rezultat dve in za poraz ena točka ). Za zmagovalno ekipo je odigralo vsaj eno tekmo kar 9 igralcev in ena igralka. Največ tekem sta odigrala mladinca Luka Šantavec ( 21:3 ) in Nejc Titan ( 17:7 ), za ekipo pa so še igrali Dominik Maček ( 13:0 ), Igor Vinčec ( 6:2 ), Vojko Gumilar in Jožef Žekš ( oba 4:0 ), Mitja Županek ( 2:3 ), Črtomir Just ( 2:2 ), Ivan Trplan ( 2:1 ) in Sara Tanšek ( 1:0 ).
Ekipa SPIN iz Male Nedelje je osvojila 2. mesto. Dosegli so 8 zmag in doživeli dva poraza, ter tako zbrali 26 točk. Za ekipo s Prlekije so igrali Milan Murkovič ( 14:8 ), Marko Kreft ( 15:4 ), Damir Fotivec ( 13:5 ), Kristijan Kšela ( 9:9 ), Dejan Belšak ( 5:3 ), Dušan Masten ( 3:0 ) ter Roman Štuhec in Božo Mlinarič ( oba 1:0 ). Ekipa Lipa-Beltinci pa so osvojili 3. mesto, zbrali so 23 točk ( šest zmag, enkrat neodločeno in trije porazi ). V ekipi so bili Viktor Tkalec ( 26:4 ), Andrej Onišak ( 8:10 ), Ivo Sklizović in Damjan Horvat ( oba 8:8 ) in Stanko Ferenčak ( 0:8 ) ter Damjan Samojlenko ( 2:0 ). Kema-Murexin ženske so zbrale 19 točk ( 4:1:5 ) in osvojile 4. mesto. Ema Crnkovič ( 21:9 ), Ana Gergek ( 18:22 ) in Lana Maučec ( 2:28 ). Letos je prvič v pomurski ligi sodelovala tudi ekipa ŠD IZZIV Pomurje Turnišče. Zbrali so 14 točk ( 2:0:8 ) in osvojili 5. mesto. V ekipi so bili Karel Žižek ( 5:10 ), Željko Belše ( 4:8 ), Marsel Škraban ( 4:7 ), Martin Premoša ( 3:10 ), Robert Gerenčer ( 3:9 ), Marjan Zver ( 2:8 ), Aleš Pintarič ( 1:9 ), Štefan Gjerkeš ( 1:2 ) in Izidor Premoša ( 0:4 ). Na 6. mesto z 10. točkami, z desetimi porazi, so se uvrstili mladi igralci Keme Murexin. Jaka Zelko ( 12:18 ), Filip Šinko ( 5:25 ) in Tai Puhan ( 4:26 ).

Skupna
Ekipi ŠD Izziv Pomurje in Sobota na tekmi v Turnišču.

Na lestvici posameznikov je kar 39 tekmovalk in tekmovalcev, saj je tudi za posamično zmago vsak dobil tri točke in za poraz eno točko. Tako je največ točk zbral Viktor Tkalec ( 82 točk ), sledi mu Ema Crnkovič ( 72 točk ), tretje mesto sta osvojila Luka Šantavec in Ana Gergek ( oba sta zbrala 66 točk ) in prvo peterico zaključuje Nejc Titan ( 58 točk ). Tudi dvojice so točkovali in sta tako največ točk zbrala Luka Šantavec in Nejc Titan ( 14 točk ), sledita njima dvojica Ana Gergek in Lana Maučec ( 10 točk ) ter Filip Šinko – Tai Puhan ( 9 točk ), kolikor sta jih zbrala tudi Jaka Zelko – Tai Puhan. Na petem mestu sta dvojici Ana Gergek – Ema Crnkovič in Viktor Tkalec – Damjan Horvat ( obe dvojice sta zbrali po 7 točk ). Sedaj bodo odigrali še prvenstvo Pomurja za posameznike in dvojice v različnih starostnih kategorijah.
Državno kadetsko prvenstvo v Mengšu
V Mengšu je bilo državno prvenstvo za kadete in kadetinje ( U-15 ). Prijavljenih je bilo 136 otrok iz 21 slovenskih klubov, med njimi so bili tudi trije iz Keme Murexina Puconci. Lep rezultat z uvrstitvijo na glavni turnir, potem, ko je v svoji predtekmovalni skupini osvojil 2. mesto, je dosegel Tai Puhan, sa je na glavnem turnirju dosegel še dve zmagi in se uvrstil v osmino finala, med 16 najboljših. Filip Šinko, ki bo v tej kategoriji igral tudi v naslednji sezoni, je v svoji predtekmovalni skupini osvojil 3. mesto in se ni uvrstil na glavni del prvenstva, med 50 najboljših. Lana Maučec je v svoji predtekmovalni skupini osvojila 2. mesto in se uvrstila na glavni del prvenstva, kjer pa je izgubila v prvem kolu. Dvojica Šinko – Puhan sta v kategoriji kadeti dvojice osvojila 17. mesto, Lana Maučec pa je s soigralko Mihaelo Stoilkovsko ( Mengeš ) osvojila odlično 5. mesto pri dvojicah kadetinje. V mešanih parih sta Lana Maučec in Filip Šinko osvojila 17. mesto.