Košarka: Začela se je nova sezona pomurske lige

Tomo Köleš, 13. 11. 2018

V novi sezoni pomurske košarkarske lige (PKL) je bil odigran 1. krog. V 4.  krogu 3. SKL pa je Radenska Creativ ugnala Bistrico, enako kot igralke ŽKK Pomurje ekipo Domžal v 1. krogu pokala Slovenije.

V 4. krogu 3. SKL so košarkarji Radenske Creativa Sobote doma premagali Bistrico z 89: 73. Tako so dosegli tretjo zmago in so trenutno vodilno moštvo. Zmago so si Sobočani priigrali z odlično igro že v prvem polčasu, ko so povedli za 23 točk. V drugem polčasu so razliko rutinirano ohranjali do konca tekme. Pri domači ekipi so prav vsi košarkarji stopili na parket in vsak je prispeval svoj delež k zanesljivi zmagi. Strelci za Radensko Creativ: Dominko 20, Spešič 19, Juteršnik 10, Irgolič 8, Zajmi 6, Gomboc 6, Kukel 6, Matijevič 5, Zahaj 5 in Pojbič Kovačič 4 točke.

Prijetno presenečenje so v 1. krogu pokala Slovenije pripravile košarkarice ŽKK Pomurje, saj so na domačem igrišču premagale prvoligaško ekipo Domžal s 75: 60. Strelke za Pomurje: Kuzma 28, Samec 14, Stojko 12, Horvat Anita 10, Rebrica 6, Čeh 3 in Grmič 2 točki.

af46be6146ce03c695e2667d42d966bc
Arhiv ŽKK Pomurje
Košarkarice Pomurja so v pokalu premagale prvoligaško ekipo Domžal.

Začela pa se je tudi nova sezona v pomurski košarkarski ligi (PKL). Že v 1. krogu sta se v dvorani Ekonomske šole Murska Sobota pomerila dobitnika največ naslovov prvaka iz prejšnjih let, ŠD Murska Sobota in Sistemorg Beltinci. Tokrat so bili boljši Beltinčani s 84: 61. Najboljša strelca pri gostih sta bila Aleš Novak z 32 in Leon Zver z 20 točkami, pri domačih pa Tine Lalovič s 23 in Erik Černela z 12 točkami. Ostala izida 1. kroga: KD Ljutomer - Lindau Lendava 84: 59 (A. Copot 22; S. Horvatič 17, Novak 17), KK Ljutomer - Tropicano Bistrica 67: 74 (Preglej 15; Žigo 19).