(FOTO) Črno-beli remizirali na Fazaneriji. Mura - Koper 1 : 1

Vestnik.si, 14. 4. 2024
Aleš Cipot
Mura : Koper

Na mestnem stadionu Fazanerija sta se od 17.30 dalje v 31. krogu Prve slovenske lige Telemach merila Mura in Koper.

NŠ Mura: Mihelak, Pucko, Sadriu, Antolin, Maruško, Šarić, Kous, Maroša, Kurtović, Nuhanović, Kyziridis. Trener: Anton Žlogar.

FC Koper: Koprivec, Pavlović, Palčič, Prce, Čustović, Sidibe, Ankrah, Vešner Tiičić, Ruedl, Tomek, Nkada. Trener: Oliver Bogatinov.

Sodnik: Anže Jerič.

Nogometaši Mure po dveh zaporednih porazih na domači Fazaneriji gostijo Koper, ki so ga po streljanju enajstmetrovk izločili iz pokalnega tekmovanja. Ekipi sta se sicer v letošnjem tekmovanju srečali že trikrat, obe imata po eno zmago, eno srečanje se je končalo z neodločenim izidom.

Muraši bi za povrnitev samozavesti in tudi oddaljitev od bitke za obstanek v prvi ligi potrebovali dober izid, trenutno imajo namreč na 6. mestu lestvice 34 točk, Koper je s sedmimi točkami razlike na mestu višje.

Ob koncu prvega polčasa je za vodstvo domačih poskrbel Amadej Maroša, ki je zadel po predložku Žige Kousa, črno-beli so tako na odmor odšli z boljšim izhodiščem.

mura, koper
Aleš Cipot

V 50. minuti srečanja je za izenačenje izida na 1 : 1 zadel Thimothe Nkada, ki je uspešno izvedel najstrožjo kazen.

mura, koper
Aleš Cipot

V 86. minuti je bil po drugem prejetem rumenem kartonu izključen kapetan Kous.

Mura bo v 32. krogu v soboto gostovala pri Radomljah, Koper pa bo dan pozneje gostil Bravo.