Jure Zauneker
Panvita Pomgrad premočna za Črnuče.

Panvita Pomgrad je v novo sezono vstopila z zmago (3 : 0) proti Črnučam.

murska-sobota, odbojka, panvita-pomgrad-črnuče

Za uvod v novo sezono je soboška Panvita Pomgrad gostila Črnuče. Po vsega dobri uri igre so varovanci Aleša Hribarja slavili s 3 : 0 (18, 18, 23).

Domačini so tokrat nastopili oslabljeni. Manjkali so Gorazd Flisar, Jakob Rojnik in David Novak, kar pa se predvsem v prvih dveh nizih ni poznalo. Oba niza sta bila dokaj identična. Po izenačenih začetkih so si gostitelji večjo prednost v obeh nizih priigrali pri rezultatu 16 : 11 in mirno oba niza pripeljali do konca v svojo korist.

Gostje so se »prebudili« šele v tretjem nizu. Gostitelji so zapravili veliko začetnih udarcev, kar so odbojkarji Črnuč izkoristili in sredi niza vodili s 17 : 12. A se domačini niso predali. Boljša igra tako v polju kot ob mreži je prinesla izenačenje (21 : 21). Sobočani so prvič povedli pri izidu 23 : 22.Po izenačenju na 23. točki sta s točkama za zmagoslavje poskrbela Zlatko Pulko in novinec v soboški ekipi Vasja Plesec. »Ekipa je kadrovsko zdesetkana in brez dveh nosilcev igre smo s fanti delali na tem, da ni samo udarne zasedbe, ki bo igrala, ampak morajo igrati vsi. Tokrat je zaupanje maksimalno izkoristil predvsem mladi Vinkovič, ki je izkoristil ponujeno priložnost in s takim pristopom bomo kot ekipa skozi sezono lahko samo še rasli glede na širino ter izbor igralcev, s katerimi razpolagamo,« je po tekmi dejal domači trener Aleš Hribar.

Panvita Pomgrad: Vori, Kovačič, Vinkovič 7, Drvarič 4, Pulko 25, Grabar, Bedrač 1, Marovt 3, Plesec 15 in Vrabl (libero). Trener: Aleš Hribar.

Črnuče: Trobiš 7, Mihelčič, Mivšek 7, Čopi 8, Viler, Tepič 3, Rojnik 3, Gornik, Beravs 3, Rutar 4, Valenčič 4, Pikl in Slobodnjak (oba libero). Trener: Zoran Kedačič.