Leila Mazouzi osvojila prvo zlato člansko medaljo na evropski ravni

Vestnik.si, 18. 6. 2024
Darko Petelinšek
Evropski članski pokal v judu.

Prekmurka je s štirimi zmagami suvereno osvojila svojo prvo zlato člansko medaljo na evropski ravni

V Podčetrtku je minuli vikend potekal Evropski članski pokal v judu za člane, ki ga je organizirala Evropska judo zveza. Na tekmovanju je sodelovalo več kot 320 tekmovalcev iz 29 držav. V kategoriji do 63 kilogramov je nastopilo 25 tekmovalk, med njimi tudi Leila Mazouzi, članica Celjskega kluba Z dežele Sankaku. Leila Mazouzi je s štirimi zmagami suvereno osvojila svojo prvo zlato člansko medaljo na evropski ravni.

judo, leila-mazouzi, podčetrtek

V prvem kolu je bila prosta, nato je premagala Švicarko Rosset, v drugem Nemko Wirth, v polfinalu pa 5. uvrščeno z lanskega svetovnega mladinskega prvenstva, Madžarko Krizo. V finalu je že po 14 sekundah premagala drugo finalistko, Nemko Von Leopold. Ta uspeh je bil še posebej izjemen, glede na to, da je bila Leila Mazouzi šele prvo leto v kategoriji mladink.