Ljutomerčani izgubili na Ptuju

Vestnik.si, 9. 10. 2021
Arhiv
Ljutomerčani so zabeležili prvi poraz v sezoni.

V 1. slovenski futsal ligi je Hiša daril premagala Meteorplast ŠIC bar s 4: 2 (3 : 0).

V 5. krogu 1. slovenske futsal lige je ljutomerska ekipa Meteorplast ŠIC bar gostovala na Ptuju in zabeležila prvi poraz v sezoni. Tamkajšnja Hiša daril je pred okoli 100 gledalci slavila s 4 : 2 (3 : 0). Prleki ostajajo pri petih osvojenih točkah in po nepopolnih petih krogih zasedajo četrto mesto.

Ptujčani, ki so bili do tega dvoboja brez zmage, so pričeli silovito in v prvem polčasu povsem nadigrali mlado ekipo iz Prlekije, ki je delovala prestrašeno in je v dvoboj vstopila s prevelikim spoštovanjem do nasprotnika. Hiša daril je z zadetki Boruta Ručne (v 8. minuti), nekdanjega člana ljutomerske ekipe Jeremyja Bukovca (11) in Daria Markića (19) prišla do visokega vodstva s 3 : 0.

futsal, meteorplast-šic-bar, državno-prvenstvo
arhiv Meteorplasta ŠIC bara

V drugem polčasu so na parketu zagospodarili Ljutomerčani. Z agresivno igro so domačine prisilili, da so se branili, ko pa sta Adrijan Trstenjak (23) in Aljaž Goznik (24) znižala zaostanek, je v domači vrsti zavladala panika. Le dobrim obrambam Klemna Anžela, ki je v minuli sezoni branil ljutomerska vrata, se lahko zahvalijo, da so odnesli celo kožo. Anžel je bil mož odločitve v 37. minuti, ko je zaustavil kazenski strel s 6-metrov, ki ga je izvajal Alen Ruis. V zadnjih dveh minutah je ljutomerska ekipa poskušala s petimi igralci v polju in ob napaki pri podaji dovolila, da je Markić v zadnji, 40. minuti zatresel prazno mrežo za končni izid 4 : 2.

V naslednjem krogu se bo Meteorplast ŠIC bar v petek, 15. oktobra 2021, v dvorani ŠIC Ljutomer pomeril z večkratnim državnim prvakom in udeležencem evropske lige prvakov Dobovcem.