Martinčeva na ekipnem prvenstvu Slovenije z dvema osebnima rekordoma

Vestnik, 12. 9. 2021
Peter Kastelic
Urška Martinec, članica AK Pomurje, je na ekipnem prvenstvu Slovenije dosegla dva osebna rekorda.

Atletsko društvo MASS Ljubljana je 10. in 11. septembra pod okriljem Atletske zveze Slovenije organiziralo ekipno prvenstvo Slovenije za člane in članice, ki je potekalo na stadionu Park Šiška. Na prvenstvu so uspešno nastopili tudi člani Atletskega kluba Pomurje, najboljše rezultate je dosegla tekačica Urška Martinec.

Martinčeva je prvi dan prvenstva tekla na 1500 metrov in s časom 4:36,46 osvojila 3. mesto ter dosegla nov osebni rekord. Drugi dan tekmovanja se je pomerila v teku na 800 metrov. S časom 2:14,86 je premagala vse tekmice in osvojila prvo mesto, hkrati je postavila še en osebni rekord.

Uspešno sta nastopila še dva atleta iz AK Pomurje. Matjaž Rus je v teku na 1500 metrov osvojil 10. mesto, Natalija Pavlinjek pa je bila v teku na 100 metrov z ovirami skupno 10., v teku na 100 metrov skupno 23., v teku na 200 metrov skupno 14..

Članici AK Pomurje sta med 22 ekipami iz Slovenije zasedli skupno 9. mesto med ženskimi ekipami.