Mateja Zver dvakratna strelka v Ligi prvakinj

Vestnik.si, 6. 3. 2021
Nataša Juhnov
Mateja Zver je na pragu uvrstitve v četrtfinale Lige prvakinj.

Pomurka Mateja Zver je najbolj zaslužna, da ima njen klub SKN St. Pölten veliko možnosti za preboj v četrtfinale Lige prvakinj. Na Švedskem je namreč v prvi tekmi dosegla dva gola.

Prvo srečanje osmine finala Lige prvakinj med kluboma Rosengård in St. Pölten se je v Malmöju končalo z izidom 2 : 2 (0 : 1). Mateja Zver je svojo ekipo popeljala kar v dvojno vodstvo, na 0 : 1 v 21. in na 0 : 2 v 46. minuti. Avstrijsko moštvo je bilo že na pragu senzacije in skoraj gotove uvrstitve v četrtfinale, a je dobilo zadetek sredi drugega polčasa in izenačujoči gol v 94. minuti. Strelki zadetkov za švedsko ekipo sta bili Danka Sanne Troelsgaard Nielsen v 68. minuti (1 : 2) in Švedinja Caroline Seger (2 : 2). Povratno srečanje bo v sredo, 10. marca, ob 20.30 na stadionu NV Arena v St. Pöltnu.

Kapetanka slovenske reprezentance je v Malmöju za St. Pölten zadela v 21. in 46. minuti.