Mlada postava Beltinčanov izgubila z Varteksom

Vestnik.si, 27. 7. 2024
Arhiv kluba
Beltinci Klima Tratnjek - Varteks 1 : 3 (1 : 2).

Beltinski nogometaši so odigrali še eno pripravljalno tekmo s klubom iz Varaždina. Tokrat so v Ižakovcih gostili NK Varteks, predstavnika hrvaške tretje lige.

Trener Damjan Gajser je na tem srečanju zaigral z nogometaši, ki niso dobili priložnosti na tekmi z NK Varaždin. V povprečju je bila njegova postava stara samo 19 in pol let. Prva enajsterica je bila videti takole: Zver kap., Roškar, Klampfer, Peranić, Leban, Rajh, T. Rantaša, Vöröš, Biro, Gabrovec, Kosi. Na klopi za rezerve so bili le Legen, Vidmajer in Jerebic.

Trener Varteksa je nekdanji znani igralec Dražen Besek.

Gostje so povedli že v 8. minuti, ko je po predložku z desne strani zadel Dejan Glavica - 0 : 1.

Tian Kosi je v 12. minuti izid izenačil, potem ko je sprejel žogo v kazenskem prostoru in nato po obratu natančno meril mimo hrvaškega vratarja - 1 : 1.

Varteks je spet povedel v 32. minuti, ko je napako v domači obrambi izkoristil Filip Hrženjak, ki je lepo preigral vratarja Domna Zvera in poslal žogo v mrežo - 1 : 2. To je bil tudi izid prvega polčasa.

pripravljalna-tekma, ižakovci, beltinci-klima-tratnjek, varteks-varaždin
Arhiv kluba

V drugem delu je padel samo en zadetek. V 52. minuti je po strelu z roba kazenskega prostora ekipo iz Varaždina dokončno do zmage popeljal Matija Kanceljak, ki je postavil končni izid - 1 : 3.