Mladi pomurski judoisti uspešni na mednarodnem judo turnirju

Vestnik.si, 19. 11. 2023
Osebni arhiv klubov
Mladi pomurski judoisti so uspešno nastopili na mednarodnem turnirju Mini nagaoka.

Judo klub Olimpija iz Ljubljane je organiziral mednarodni turnir v judu Mini nagaoka 2023.

Na turnirju je nastopilo 526 tekmovalcev iz 56 klubov. Mladi iz šestih držav so se pomerili v šestih starostnih kategorijah, in sicer mlajši dečki in deklice (U 12), starejši dečki in deklice (U 14) ter mlajši kadeti in kadetinje (U 16). Med nastopajočimi, ki so tekmovali v različnih težavnostnih kategorijah, so bili tudi člani osmih pomurskih judo klubov.

mini-nagaoka, judo, mednarodni-turnir
Mladi pomurski judoisti so uspešno nastopili na turnirju Mini nagaoka.

Patrik Bor Burjan iz Judo kluba Klima center Tratnjek Beltinci je med mlajšimi kadeti v kategoriji do 50 kilogramov dosegel 2. mesto. Sergej Pörš iz Judo kluba Radenci je med mlajšimi kadeti v kategoriji do 55 kilogramov osvojil 5. mesto, Matic Vehab iz beltinskega judo kluba pa je bil v isti kategoriji (do 60 kilogramov) sedmi. Nil Temlin in Mai Borovič iz Judo kluba Štorkljice sta v kategoriji mlajših kadetov (do 66 kilogramov) sta osvojila 5. oziroma 7. mesto. Gal Čeleš iz Judo kluba Lendava je v kategoriji mlajši kadeti (do 81 kilogramov) dosegel 3. mesto.

Nino Šeruga (Judo klub Štorkljice) je v kategoriji starejših dečkov (do 50 kilogramov) dosegel 5. mesto, Mai Žižek (Judo klub Beltinci) pa 1. mesto (do 60 kilogramov). Gaja Škraban in Taja Tot (Judo klub Lendava) sta v kategoriji starejših deklic (nad 63 kilogramov) osvojili 5. oziroma 7. mesto.

Nejc Virag (Judo klub Lendava) je v kategoriji mlajši dečki (do 55 kilogramov) dosegel 3. mesto, Tim Dominić iz istega kluba pa je bil 7. (nad 60 kilogramov).