V tretje Celjani premagali Muro z 1 : 0

Vestnik, 30. 11. 2019
Aleš Cipot
Celje : Mura

V 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije se danes ob 13.50 v Celju na stadionu Z'dežele merita Celje in Mura. Tekmo si v neposrednem prenosu lahko ogledate na Televiziji Slovenija 2, črno-bele pa je tudi tokrat v Celju spremljalo kar nekaj najzvestejših navijačev.

Postavi obeh moštev:

Mura: Obradović; Kous, Maruško, Karamarko, Pucko, Šporn, Kouter, Horvat (Karničnik), Bubnjar (od 61. minute Cipot), Šušnjara (od 68. minute Žižek), Maroša. Trener: Ante Šimundža

celje, mura
Aleš Cipot

Celje: Rozman; Stojinović, Zaletel, Čalušić, Travner, Benedičič, Plantak, Lotrič (od 93. minute Štubej), Božić, Kerin (od 63. minute Koritnik), Vizinger. Trener: Dušan Kosić.

Aleš Cipot

Mura je tekmo dobro začela, si priigrala tudi nekaj priložnost, vendar je zaradi neprevidnosti Murinih branilcev v 31. minuti za Celjane zadel Božić.

V začetku 2. polčasa so se črno-beli prebudili, iz prostega strela je v 60. minuti dobro streljal Bubnjar, vendar je vratar domačih strel ubranil.

V 94. minuti se je Murašem ponudila priložnost za izenačenje, vendar je strel Kousa ostal neizkoriščen.

celje, mura
Aleš Cipot

celje, mura
Aleš Cipot

celje, mura
Aleš Cipot

Ekipi Mure in Celja sta se v tej sezoni pomerili že dvakrat, in sicer je Mura v 1. krogu PLTS na gostovanju iztržila točko, izid je bil 2 : 2, v 10. krogu, ko sta se ekipi pomerili na stadionu Fazanerija, pa so črno-beli premagali grofe z 1 : 0.

celje, mura
Aleš Cipot

Tudi tokrat imajo nogometaši Mure podporo zvestih navijačev na tribunah v Celju.

Mura sicer po 19. odigranih krogih zaseda trenutno zaseda 4. mesto na lestvici z 32 točkami, Celjani so se ji povsem približali, zaostajajo zgolj za točko.