Mura z minimalnim porazom v Koprivnici

Vestnik.si, 27. 3. 2021
Samsindin Ouro (NŠ Mura).

Nogometaši Mure so odigrali pripravljalno tekmo v Koprivnici na Hrvaškem. Domači prvoligaš Slaven Belupo je na stadionu Ivan Kušek - Apaš slavil z 1 : 0.

Zadetek je v 60. minuti iz prostega strela dosegel srbski nogometaš v dresu Slavena Nemanja Glavčić. V prvem polčasu sta obe moštvi imeli nevarne priložnosti, vendar sta se izkazala oba vratarja. Matko Obradović je kar dvakrat ubranil strela iz idealnega položaja nemškega nogometaša pri Slavenu Törlesa Knolla, izvrstno je reagiral tudi v akciji pred zadetkom, domačo mrežo pa je ob koncu prvega dela ob Murini veliki priložnosti, ko je po prostem strelu Luke Bobičanca iz bližine streljal Žan Karničnik, z vrhunsko reakcijo obranil vratar Ivan Filipović.

Mura je igrala v postavi: Obradović (68’ Zalokar), Karničnik, Maruško (68’ Karamarko), Lovrić (68’ Travner), Šturm (46’ Kous), Kozar kap. (68’ K. Cipot), Ouro, Klepač (68’ Mandić), Bobičanec (79’ Đurak), Pucko, Maroša (od 46’ Žižek).

Trener Mure Ante Šimundža je izkoristil reprezentančni premor za pripravljalno tekmo.