Šampionke začele šampionsko. V vsakem polčasu zadele petkrat

Vestnik.si, 26. 8. 2024
ŽNK Mura Nona
Mura Nona - Aluminij

Aktualne državne in pokalne prvakinje, igralke ŽNK Mura Nona, so v šampionskem slogu začele novo sezono slovenske ženske nogometne lige (SŽNL). V 1. krogu so v Kidričevem novinkam iz Aluminija v vsakem polčasu v mrežo natresle "petardo".

Srečanje med ŽNK Muro Nono in Aluminijem je bilo zadnje v 1. krogu, odigrano je bilo v večernem terminu v športnem parku Kidričevo in v neposrednem televizijskem prenosu. Končalo se je z visoko zmago črno-belih.

Mrežo gostujoče vratarke Maruše Rupnik je v 12. minuti načela Yana Malakhova, vodstvo je na 2 : 0 povišala Živa Rakovec pet minut pozneje. Malakhova se je med strelke vpisala še v 24. minuti, do konca prvega polčasa sta zadeli še Sara Makovec v 30. in Špela Kolbl v 41. minuti. Trener Mure None Vladimir Kokol je med premorom opravil dve menjavi, tudi med vratnicami, Emilie Tess Gavillet je mesto prepustila Teji Truntič. Tudi v drugem polčasu so gledalci spremljali enosmerni promet. V 55. minuti je tretji zadetek na tekmi dosegla Malakhova, tri minute pozneje Anastasia Sivolobova, v 64. minuti je drugič zabila Makovčeva, v 71. prav tako drugič Kolblova, v 77. minuti pa je končni izid postavila Sivolobova.

Aluminij - Mura Nona 0 : 10 (O : 5)

Športni park NK Aluminij Kidričevo, 200 gledalcev, sodnik: Adam Bezjak (Maribor).

Strelke: 0 : 1 Malakhova (12), 0 : 2 Rakovec (17), 0 : 3 Malakhova (24), 0 : 4 Makovec (30), 0 : 5 Kolbl (41), 0 : 6 Malakhova (55), 0 : 7 Sivolobova (58), 0 : 8 Makovec (64), 0 : 9 Kolbl (71), 0 : 10 Sivolobova (77).

Aluminij: Rupnik, Rovšek, Vidovič, Tušek, Bedrač Plazovnik, Gvero, Bezjak, Lončarič, Kramer (Kurnik, 85), Potočnik (Turk, 74), Fluher. Trener: Sebastjan Jambriško.

ŽNK Mura Nona: Gavillet (Truntič, 46), Sivolobova, E. Kos, Kolbl kap. (Cvetkovič, 73), L. Kos (Jakšič, 64), Makovec, Rakovec, Vindišar, Šoštarič Karič, Vilčnik (Hrga, 46), Malakhova (Eferl, 65). Trener: Vladimir Kokol.