Na pokalu Turnišča slavila Kuharičeva, v streljanju s pištolo zmaga v Pomurje

Vestnik.si, 10. 3. 2024
SD Štefan Kovač Turnišče
V telovadnici Osnovne šole Turnišče je potekal 7. pokal Turnišča.

Pokala se je udeležilo 84 strelk in strelcev iz Slovenije, Avstrije in Madžarske.

Strelsko društvo Štefan Kovač Turnišče je organiziralo 7. pokal Turnišča v streljanju z zračnim orožjem, ki je potekal v telovadnici Osnovne šole Turnišče. Dogodka se je udeležilo rekordno število strelk in strelcev iz Slovenije, Avstrije in Madžarske, strelišče je preizkusil tudi slovenski parašportnik leta in paraolimpijec Franček Gorazd Tiršek.

sd-štefana-kovača-turnišče, strelstvo, pokal-turnišča

Na mednarodnem tekmovanju se je na montažnem strelišču s 26 elektronskimi tarčami v streljanju pomerilo 84 strelk in strelcev, skupno je tekmovalo 24 ekip. Zmaga v ženski konkurenci je pripadla Urški Kuharič, reprezentantki Slovenije in članici Strelskega društva (SD) Kovinar Ormož. Kuharičeva, ki je na pokalu Turnišča slavila že tretjo zaporedno zmago, je zadela 625,9 krogov in bila za 1,4 kroga boljša od madžarske mladinske reprezentantke Abigel Hegedus (624,5 krogov), ki je nastopala za SD Jezero Dobrovnik. Tretja je bila Vita Jakše (621,1 kroga) iz SD 1. Pohorski bataljon Ruše.

V moški konkurenci je s 622 krogi zmagal aktualni mladinski prvak Kalman Balint (SD Jezero Dobrovnik) in upravičil vlogo favorita tekmovanja. Na drugo mesto se je z le 0,6 kroga zaostanka uvrstil Jure Sočič iz Murske Sobote (621,4 kroge). Tretji je bil Patrik Jakopiček iz SD 1. Pohorski bataljon (620 krogov).

Ekipna zmaga je pripadla strelkam iz SD 1. Pohorski bataljon Ruše, Vita Jakše, Zala Junger in Nuša Špindler so zadele 1850,6 krogov, drugo mesto je osvojila ekipa SD Kovinar Ormož v sestavi Urška Kuharič, Eva Petek in Nuša Žnidarič (1847,6 krogov), tretja je bila ekipa SD Jezero Dobrovnik v sestavi Abigel Hegedus, Kalman Balint in Franc Kološa (1845,4 kroge).

V streljanju z zračno pištolo so prva tri mesta zasedli pomurski strelci, zmagal je Tomaž Ciglar iz ŠD Črenšovci (555 krogov), drugi je bil Blaž Horvat (545 krogov), tretji pa Robert Nagy (542 krogi), oba iz SD Mesto Ljutomer. Tudi ekipna zmaga je pripadla Ljutomerčanom, druga je bila ekipa iz SD Juršinci, tretja pa ekipa iz SD 1. Pohorski bataljon Ruše.

Danes je na sporedu še 7. državno prvenstvo mešanih parov na deset metrov.