(FOTO) Nafta s suvereno zmago, a ostala brez kvalifikacij

Vestnik.si, 19. 5. 2021
Nafta1903 Bilje

V predzadnjem krogu 2. SNL je Nafta v Lendavi napolnila mrežo Biljencev, bilo je 6 : 1, a ker je zmagala tudi Krka (2 : 1 proti Radomljam), so Lendavčani ostali brez kvalifikacij za prvo ligo.

Nafta 1903 - Vitanest Bilje 6 : 1 (3 : 0)

Športni park Lendava, sodnik: Bojan Tkalčič (Maribor).

Strelci: 1 : 0 Rebernik (15), 2 : 0 Haljeta (29), 3 : 0 Haljeta (44), 4 : 0 Bizjak (58), 4 : 1 Matić (67), 5 : 1 Vinko (69), 6 : 1 Oštrek (89).

lendava, nogomet, nafta-1903, bilje

Nafta 1903: Raduha, R. Pirtovšek, Bolla (Körmendi, 76), Haljeta, Bizjak (Vinko, 63), Oštrek, Szabo (Magdič, 76), Živko kap. (Drk, 46), Rebernik (Pozsgai, 63), T. Pirtovšek, Židan. Trener: Dejan Dončić.

Vitanest Bilje: Radikon, Tavčar, Batič kap., Šturm, Matić (Basholli, 67), Humar, Marc (Polanc, 72), Jermol (Sever, 72), Cekaj (Pušnar, 46), Perko (Peršič, 46), Rojc. Trener: Marin Mikac.

V 15. minuti je na levi strani Gergö Bolla lepo zaposlil Nermina Haljeto, ta je pobegnil in na koncu podal po tleh na drugo stran, kamor je pritekel Mihael Rebernik in zabil žogo v mrežo - 1 : 0.

V 23. minuti je Romario Cekaj ukradel žogo in stekel sam proti vratom, nato pa za nekaj centimetrov zgrešil vrata.

V 29. minuti je sledila podobna akcija kot pri prvem zadetku. Po izgubljeni žogi gostov je Stjepan Oštrek s podajo iz sredine na levi strani našel Jako Bizjaka, ta je pobegnil in tudi on nato podal na drugo stran, kjer je bil tokrat Haljeta, ki mu ni bilo težko zadeti - 2 : 0.

V 44. minuti je Haljeta po globinski podaji iz ozadja znova pobegnil obrambi, na koncu ga je branilec celo odrinil, a je lendavski napadalec vseeno v padcu spravil žogo po tleh mimo vratarja Matije Radikona v mrežo - 3 : 0.

V 51. minuti je po prodoru in podaji Danijela Šturma odlično streljal Nik Jermol, a je Florijan Raduha s parado odbil žogo v kot.

V 58. minuti je povlekel Oštrek in na koncu na levi strani našel Bizjaka, ta je preigral svojega čuvaja in nato lepo zadel - 4 : 0.

V 67. minuti je po dolgi podaji iz sredine na levi strani pobegnil Žiga Peršič in nato podal pred gol, kjer je Tin Matić v skoku s strelom z nogo žogo poslal v desni spodnji kot - 4 : 1.

Le dve minuti kasneje je po kotu Vedrana Vinka žogo iz bližine z glavo v mrežo skušal spraviti Bolla, a je ta bila že čez črto - 5 : 1.

V 84. minuti bi Haljeta lahko dosegel še en zadetek, a je po podaji Vinka z leve strani sam pred vrati streljal v vratarja Radikona.

V 89. minuti je iz prostega strela neubranljivo zadel Oštrek - 6 : 1.

V dodatne kvalifikacije za prvo ligo odhaja novomeška Krka, ki ima pred zadnjim krogom štiri točke prednosti pred Nafto. Zanimivo je, da Lendavčani v tej sezoni s Krko sploh niso izgubili. V Novem mestu je bilo 1 : 1, v Lendavi pa 1 : 0 za Nafto.