Nafta do prve zmage po vrnitvi v prvo ligo

Vestnik.si, 27. 7. 2024
Leon Novak
Nafta 1903 - Kalcer Radomlje

NK Nafta je z zmago 2:1 nad Radomljami obeležila svojo vrnitev v prvo slovensko nogometno ligo. Ključni igralec tekme je bil Milan Klausz, ki je z dvema zadetkoma v drugem polčasu poskrbel za preobrat in zmago domače ekipe.

Lendavski stadion je bil prvič po 17. maju 2012 prizorišče prvoligaške tekme. Prvi gostje po vrnitvi Nafte med elito so bili sosedje iz Radomelj. Kljub dolgo pričakovani vrnitvi ni bilo velikega navdušenja med gledalci, a je bila udeležba vseeno solidna.

DSC_6230
Leon Novak

V prvem polčasu so bili domači navijači razočarani nad predstavo svoje ekipe. Gostje so že v 12. minuti prišli v vodstvo, ko je Barnabas Moses podal Roko Štormanu, ta pa Mateju Malenšku, ki je zadel za 0:1. Radomlje so bile boljše in imele več priložnosti za povišanje vodstva.

DSC_6175
Leon Novak

V drugem polčasu so Lendavčani igrali nekoliko bolje, vendar jim igra še vedno ni stekla popolnoma. Kljub temu so v 75. minuti izenačili z zadetkom Milana Klausza po podaji Szabolcsa Szalaya.

Preobrat in zmaga

Milan Klausz je v 81. minuti dosegel še drugi zadetek, ki je Nafte prinesel vodstvo 2:1. Szalay je podal Luki Božičkoviću, ki je nato asistiral Klauszu za odločilni gol. Radomljani so poskušali izenačiti, vendar jim to ni uspelo.

DSC_6158
Leon Novak

Končni Rezultat

Nafta Lendava je premagala Radomlje z rezultatom 2:1 in dosegla svojo prvo zmago v prvi ligi po novembru 2011.

Sestavi Ekip

Nafta Lendava: Mauricio, Pirtovšek, Dragoner, Dumančić, Marinič (od 64. Tojčić), Božičković, Hrka, Brkić (od 73. Kalnoki-Kis), Szalay, Kljun (od 46. Georgievski), Kadrić (od 64. Klausz). Trener: Jozsef Bozsik.

Radomlje: Velić, Mamić (od 86. Cukon), Korun, Dobrovoljc, Vukasović, Moses (od 82. Stanković), Gnjatić, Davidović (od 82. Bilić), Štorman (od 70. Pogačar), Malenšek (od 70. Gajzler), Kukovec. Trener: Darjan Slavic.