(FOTO) Nafta v pokalu izgubila z Olimpijo

Vestnik.si, 8. 3. 2023
Niko Časar
Nafta 1903 - Olimpija Ljubljana.

Nogometaši ljubljanske Olimpije so brez večjih težav potrdili vlogo favorita v četrtfinalnem obračunu slovenskega pokala v Lendavi in premagali Nafto s 3 : 1.

Nafta 1903 - Olimpija Ljubljana 1 : 3 (0 : 3)

Športni park Lendava, 1400 gledalcev, sodnik: Alen Borošak (Spodnji Duplek). Strelci: 0 : 1 Nukić (3), 0 : 2 Nukić (34), 0 : 3 Aldair (42), 1 : 3 Novinič (82). Rumeni kartoni: Kumer, Botond, Novinič; Krdžalić.

Nafta 1903: Kiss, Kumer (Urh, 46), Botond, Čuček Bezjak (Igrec, 46), Szabo, Oštrek kap. (Novinič, 46), Dinnyes, Zoltan, Sulejmanović, Zsombor (Pigac, 73), Feher (K. Plej, 67). Trener: Gabor Boer.

Olimpija Ljubljana: Vidovšek, Lasickas, Estrada (Ratnik, 63), Milović, Sualehe (Jakupović, 63), Gavrić, Krdžalić, Posavec, Aldair (Ristić, 63), Nukić kap. (Elšnik, 92), Rui (Bristrić, 46). Trener: Albert Riera (zaradi kazni le na tribuni). Ekipo vodi pomočnik Pablo Remon Arteta.

V 3. minuti je po podaji Justasa Lasickasa Aldair prodrl po desni strani mimo Gergelya Botonda in lepo podal pred vrata, kjer je izkušeni kapetan Olimpije Mustafa Nukić v skoku z volejem z desnico zabil žogo v desni kot vrat Agostona Kissa - 0 : 1.

V 34. minuti je po dolgi in visoki podaji iz ozadja v napad stekel znova Nukić. David Zoltan je slabo ocenil let žoge, ki ga je preskočila, kapetan gostov pa je brez težav preigral Botonda in mirno poslal okroglo usnje v levi kot vrat Nafte - 0 : 2.

pokal-pivovarna-union, nafta-1903, olimpija-ljubljana, četrtfinale
Niko Časar

V 42. minuti je po vnovični dolgi in visoki podaji Marku Čučku Bezjaku pobegnil Aldair Djalo Balde in z diagonalnim strelom po tleh z desne strani premagal Kissa - 0 : 3.

V 74. minuti je Admir Bristrić po močnem prostem strelu z velike razdalje zatresel vratnico.

V 82. minuti pa so domači le zadeli. Kot z leve strani je kratko izvedel Bence Szabo, Mirsad Sulejmanović mu je s peto vrnil žogo, Szabo pa je z lepo podajo v sredini našel Mitjo Noviniča, ki je poslal žogo v levi kot vrat Matevža Vidovška - 1 : 3.