Nafta remizirala z madžarskim prvoligašem ZTE - 3 : 3

Vestnik.si, 14. 7. 2024
Arhiv kluba
Nafta 1903 - ZTE FC Zalaegerszeg 3 : 3.

Nafta je svojo četrto in zadnjo pripravljalno tekmo odigrala na igrišču nogometne akademije Lendava, nasprotnik je bil madžarski prvoligaš ZTE iz Zalaegerszega. Ekipi sta se razšli z neodločenim izidom 3 : 3 (2 : 1).

Moštvi sta zaradi vročine odigrala malce skrajšana polčasa. Tekma je bila zelo dinamična in z veliko priložnostmi, v 32. minuti pa je Nafto v vodstvo popeljal Haris Kadrić.

Na 1 : 1 je dokaj hitro izenačil Gergely Mim.

Lendavčani so znova prišli v vodstvo, ko je po podaji Roka Pirtovška zadel Zoran Lesjak.

Madžari bi lahko izenačili po dosojeni enajstmetrovki, a je strel Norberta Szendreija ubranil vratar Nafte Zsombor Senko. Tako je izid prvega polčasa ostal 2 : 1.

pripravljalna-tekma, nafta-1903, zte, nogometna-akademija-lendava
Arhiv kluba

V začetku drugega dela je iz prostega strela s strani natančno meril Daniel Nemeth, ki je v preteklosti že igral pri Nafti, in rezultat spet izenačil.

Udarec mu je po razburljivi igri vrnil Szabolcs Szalay, ki je prav tako zadel iz prostega strela in gostiteljem priigral novo vodstvo.

Arhiv kluba

Na izenačenje spet ni bilo treba dolgo čakati. Balasz Bakti je prodrl po levi strani in podal v sredino, kjer je Hrvat Josip Špoljarić zanesljivo pospravil žogo v mrežo.

Sestrski ekipi sta se tako razšli z miroljubnim izidom.