Nafta z zmago na vrh drugoligaške lestvice

Vestnik.si, 10. 3. 2024
FB Nafta 1903
Nafta je z zmago skočila na vrh prvenstvene lestvice.

Fužinar so premagali z rezultatom 0 : 4.

Nogometaši Nafte 1903 so v 20. krogu 2. slovenske nogometne lige odigrali tekmo s Fužinarjem. Na srečanju v Ravnah na Koroškem so Lendavčani zanesljivo premagali domačine, izid tekme je bil 0 : 4.

Že v prvem polčasu so padli trije zadetki, dosegli so jih Toni Lun Bončina (8. minuta, Matic Paljk (29. minuta) in Žan Bešir (33. minuta), končni izid tekme je postavil strelec prvega zadetka, Lun Bončina (48. minuta).

Z zmago so Pomurci skočili na trenutno prvo mesto na lestvici (42 točk). Beltinčani, s katerimi so si pred tem krogom delili 39 točk, so namreč na domačem terenu le remizirali in imajo tako sedaj na drugem mestu 40 točk.

Lendavsko Nafto čaka v naslednjem krogu obračun z ekipo Primorja, tekma bo v soboto, 16. marca, ob 17.30 v Športnem parku Lendava, Beltinčani pa se bodo prav tako v soboto pomerili z ekipo Bilje na tamkajšnjem igrišču, tekma bo odigrana ob 15. uri.