(FOTO) Ljutomerčani izgubili tretjič zapored

M. Š., 9. 10. 2022
Jure Zauneker
NK Ljutomer in ND Dravinja.

V derbiju 9. kroga 3. slovenske nogometne lige vzhod je Dravinja iz Slovenskih konjic v prleški prestolnici z 2 : 0 (0 : 0) premagala Avto Rajh Ljutomer.

Ljutomerski nogometaši so zapadli v krizo. Po odličnem startu v novo sezono, ko so v šestih tekmah zabeležili pet zmag in en poraz, so v zadnjih treh dvobojih morali priznati premoč nasprotnikom. V sobotnem popoldnevu je na stadionu v Športno rekreacijskem centru Ljutomer gostovala vodilna Dravinja in s šesto zmago (20 točk) zadržala vodilno pozicijo na razpredelnici. Ljutomerčani ostajajo pri 15. točkah in so trenutno četrti.

ljutomer, nogomet-nk-ljutomer, nd-dravinja

Nogometaši Dravinje so bili že v prvem polčasu, ko sta mreži mirovali, bližje zadetku, a je domači vratar Marko Lörinc nekajkrat izvrstno posredoval. Izpostaviti velja priložnost iz 3. minute, ko sta si z gostujočim igralcem Žanom Ramšakom, ki se je izmuznil domači obrambi, gledala iz oči v oči, Lörinc pa je z bravurozno obrambo preprečil veselje gostom.

Dravinja je povedla v 64. minuti, ko je Blaž Rožmarič poslal predložek v kazenski prostor, najvišji v skoku pa je bil Jakob Tič in matiral Lörinca. Zmagovalec je bil odločen v 78. minuti. Če je Lörinc še uspel zaustaviti strel Rožmariča, je bil ob strelu Žige Čakša nemočen. Gostitelji so do konca dvoboja poskušali doseči vsaj častni zadetek, vendar so bili na tokratnem dvoboju nemočni pred gostujočimi vrati.