(FOTO) Nova poraza Pomurja in Arconta

Vestnik.si, 10. 10. 2021
Niko Časar
RK Pomurje - MRK Nova Gorica 23 : 30.

V 2. krogu 2. državne rokometne lige sta Pomurje in Arcont znova ostala praznih rok. Sobočani so gostili Novo Gorico, Radgončani pa gostovali pri Veliki Nedelji.

Pomurje je v dvorani OŠ III v Murski Soboti izgubilo z Novo Gorico s 23 : 30 (13 : 13). Najboljši strelci za soboško ekipo so bili Anej Sever in Boštjan Žižek Cvetko s po 6 zadetki ter Nej Rožman Radej in Dorian Kocan s po 3 goli. Pomurje tako ostaja brez točke, enako kakor tudi Arcont, ki je pri Veliki Nedelji in doživel še drugi poraz. Radgončani so tekmo dobro začeli in nekajkrat vodili za dva zadetka. V 22. minuti je bil izid še zadnjič izenačen (7 : 7), nato pa so domačini počasi prevzeli pobudo in na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti (12 : 10). V drugem polčasu so svojo prednost še nekoliko povišali, tako da zmaga nikoli ni bila ogrožena. Končni izid je bil 26 : 20. Strelci zadetkov za goste so bili: Marko Cotič 8, Matevž Žunič 6, Boštjan Šijanec 2, Jure Ratnik 2, Blaž Bratkovič 1 in Matic Štumberger 1. V naslednjem krogu Arcont Radgona gosti Kronos iz Logatca.