Odrančani na pragu 3. SNL vzhod

M. Š., 12. 6. 2023
FB NK Odranci
Odranci so z gostovanja prišli z zmago.

Po zmagi z 2 : 1 na prvi kvalifikacijski tekmi v Šmartnem ob Paki bodo to sredo Odrančani prednost branili na domačem igrišču.

V Šmartnem ob Paki je bila odigrana prva tekma dodatnih kvalifikacij za uvrstitev v 3. slovensko nogometno ligo (SNL) vzhod. Šmartno 1928, ki je osvojilo predzadnje, 13. mesto v pravkar končanem rednem delu tekmovanja v tej ligi, je gostilo Odrance, ki so prvenstvo v Pomurski nogometni ligi sklenili na drugem mestu. S prednostjo enega zadetka, tekma se je končala z 2 : 1 (1 : 1), bodo sredino povratno tekmo pričeli Odrančani.

Tekmo v Šmartnem ob Paki so bolje pričeli gostitelji, ki so v 21. minuti povedli z zadetkom Darka Pranjića. Veselje domačinov je bilo kratkotrajno, saj je že dve minuti pozneje za izenačenje poskrbel Nikola Tompa. Zmago je Odrančanom zagotovil Tomas Vori, ki je v polno meril v 60. minuti.

Povratna tekma bo to sredo ob 18. uri v Športnem parku Odranci.