Panvita Pomgrad z zmago do obstanka

Tomo Köleš, 14. 4. 2019
Nataša Juhnov
Panvita Pomgrad - Hoče 3 : 1.

Skoraj dve uri nervozne tekme v Murski Soboti je bilo potrebnih, da si je Panvita Pomgrad po zmagi proti Hočam s 3 : 1 dokončno zagotovila obstanek v prvoligaški druščini tudi v naslednji sezoni in se bo tako v zadnjem srečanju proti Šoštanju Topolšici v gosteh pomerila za prvo mesto v zeleni skupini.

Izidi nizov: 23:25, 25:18, 25:14 in 25:13.

PANVITA POMGRAD: Pečnik 1, Vori, Pulko 14, Rojnik 15, Beravs 8, Flisar 12, Volovlek, Bogožalec 13, Bedrač 5, Marovt, Novak in Ratkai (oba libero).

HOČE: Cafuta 5, Crnjanski 1, Šijanec 10, Drvarič 1, Kolman 2, Špindler 2, Lobnik 5, Franc 5, Berglez 4, Šikanič, Filipaš 13, Klinc in Repa (oba libero).

Da bo tekma napeta in negotova je nakazal že uvodni niz, ki so ga na koncu na razliko dobili spretnejši gostje.A se je nervoza v domači vrsti očitno hitro polegla.V drugem in tretjem nizu so namreč zatem igrali samo še odbojkarji Panvite Pomgrada, ki jim je uspevalo praktično vse.

e4981457216e75e774f74e825ae101f3
Sobočani so se po izgubljenem prvem nizu zbrali in v nadaljevanju suvereno dobili tekmo.

Zadnji, četrti niz pa je bil zatem samo še formalnost. Igra Hoč je dokončno razpadla, po nervoznem začetku pa je bil pri izidu 7:4 izključen še trener Hoč. Všečno domačo predstavo je na koncu z zapravljenim servisom zaključil ravno gostujoči organizator igre, nekdanji odbojkar Panvite Pomgrada, Urban Drvarič.

6288414def77158fb3a064f19c66ae05
Odbojkarji Panvite Pomgrada tokrat niso dopustili nobenega neprijetnega presenečenja.

Povedala sta po tekmi v Murski Soboti:

• Dejan Fujs, trener Panvite Pomgrada:

»Čestitam fantom za zmago in obstanek v ligi. S tem smo prišli na prvo mesto v zeleni skupini. V soboto nas tako proti Šoštanju Topolšici čaka zgolj tekma za prestiž, čeprav prvo ali drugo mesto v tej zeleni skupini ne pomenita nič. Prvi niz proti Hočam nam igra nikakor ni stekla, v nadaljevanju pa nasprotniku nismo pustili, da bi se nam približal in tudi zato smo zasluženo zmagali.«

• Zlatko Pulko, sprejemalec Panvite Pomgrada:

»Današnja tekma je bila precej živčna, ker so Hoče potrebovale vsako točko, mi pa smo si s to tekmo zagotovili obstanek. In to ne glede na zastavljene cilje pred začetkom sezone, ki so bili bistveno drugačni. Na začetku nas je zmedla tudi poškodba Crnjanskega, še posebej, ker je bila zaradi tega tudi relativno dolga prekinitev. V nadaljevanju pa smo nato vseeno pokazali naš pravi obraz in tekmo zasluženo dobili.«