PK Zdravilišče Radenci z medaljami iz Čakovca

Tomo Köleš, 24. 12. 2019
Arhiv PK Zdravilišče Radenci
Plavalci PK Zdravilišče Radenci na tekmovanju v Čakovcu.

Plavalni klub Zdravilišče Radenci se je udeležil 4. Memorijala Anto Dragić v Čakovcu na Hrvaškem, ki ga je organiziral ČPK Čakovec, in se vrnil z medaljami.

Tekmovanja so potekala v 25-metrskem bazenu in v naslednjih kategorijah: Dečki: A: 04.-05., B: 06.-07., C: 2008 in mlajši ter

Deklice: A: 05.-06., B: 07.-08., C: 2009 in mlajše.

Na tekmi je plavala tudi večina plavalcev PK Zdravilišče Radenci iz tekmovalnih selekcij. Z njimi je domov romalo tudi nekaj srebrnine.

Tinkara Car je bila na 50 m prosto in 200 m prsno odlična druga, na 100 m prsno je priplavala tretje mesto, na 50 m hrbtno pa je bila na »nehvaležnem« četrtem mestu.

Luna Bobič je bila na 50 m prosto in 50 m delfin prav tako druga, na 100 m prosto je bila na četrtem mestu, na 100 prsno pa je priplavala do odličnega 5. mesta.

Tjaša Horvat si je priplavala tretje mesto na 50 m prsno, na 50 m prosto in 50 m hrbtno je bila šesta, na koncu pa si je priplavala še četrto mesto na 100 m prsno.

Na tekmi so plavali tudi Grega Ritonja, Kai Borovič, Lan Sečko, Katarina Lopert G., Katarina Hozjan, Maruša Šobak, Sara Nemec, Teo Temin, Jaka Šeruga in Eva Jurjovič.

Po besedah glavne trenerke Barbare so tudi oni pokazali odlično plavanje.