Plaketa Karate klubu Tromejnik - Kuzma ob jubileju

Vestnik.si, 11. 12. 2022
Arhiv Karate kluba Tromejnik - Kuzma
Turnir in 30-letnica Shotokan karate-do kluba Tromejnik - Kuzma.

Telovadnica OŠ Kuzma je bila prizorišče 29. mednarodnega S.K.I.F. karate-do turnirja za pokal Tromejnika - Kuzme 2022, ki je bil hkrati tudi zadnji, četrti pokalni turnir S.K.I.F. zveze Slovenije.

Turnir je imel istočasno slavnostno noto, saj je Shotokan karate-do klub Tromejnik - Kuzma praznoval 30. obletnico neprekinjenega delovanja. Ob tej priložnosti je prejel plaketo S.K.I.F. zveze Slovenije. Glavnemu inštruktorju kluba, senseiju Darjanu Roškerju (6. dan - renshi), je klub podelil zahvalo za dolgoletno vodenje.
Na turnirju je sodelovalo 250 tekmovalcev iz sedmih držav: Srbije, Avstrije, Madžarske, Češke, Republike Srbske, Nemčije in Slovenije.
Največ uspeha in znanja so imeli člani Shotokan karate-do kluba Atom Domžale, drugi je bil Tromejnik - Kuzma in tretje ŠD Ruše.
Enak vrstni red je bil na koncu tudi v točkovanju za pokal S.K.I.F. zveze Slovenije  (turnirju Ruše-Muta-Domžale-Kuzma) za leto 2022.

shotokan-karate-do-kluba-tromejnik-kuzma, turnir, pokal

Člani kluba Tromejnik - Kuzma so na turnirju osvojili štiri prva mesta, trinajst drugih, devet tretjih in devet četrtih mest.  Za uspešne nastope in izide so zaslužni naslednji tekmovalci: Urban in Eva Grah, Tijan Grah, Kai Rac, Alex Rogan, Luka Zrim, Ula Gral, Ota  Bokan, Ana in Jan Ščančar, Ela Kupčič, Berlin in Kajetan Jakob Majcen, Rijan in Renej Fujs, Rene Grah, Vid Koprivnik, Maksimiljan Markoč, Jaques Lapuh, Gal Časar, Lea Rituper, Emilija Malena Martinuzzi, Clarissa Rošker, Polonca Hüll in Marko Bunderla.
Uspešna sta bila tudi člana Shotokan karate-do kluba Cankova Jelka Rošker Trajbar, ki je zmagala v svoji kategoriji, in Dorjan Peterka, ki je zasedel drugo mesto.