(FOTO) Pokal Challenge: Panvita Pomgrad dobila prvi dvoboj z Omonio

Vestnik.si, 25. 10. 2023
Arhiv kluba
Panvita Pomgrad - Omonia.

V izredno napetem in izenačenem obračunu 1. kroga evropskega pokala CEV Challenge je Panvita Pomgrad iz Murske Sobote v Zeleni dvorani Puconci ugnala Omonio iz ciprske prestolnice Nikozije s 3 : 2, potem ko je že vodila z 2 : 0 v nizih.

Panvita Pomgrad - Omonia Nicosia 3 : 2

Izidi nizov so bili: 25 : 20, 25 : 21, 21 : 25, 30 : 32, 15 : 12.

Zelena dvorana Puconci, sodnika: Bojan Bardić (Hrvaška) in Markus Petsche (Avstrija).

panvita-pomgrad, cev-challenge, omonia
Arhiv kluba

Arhiv kluba

Arhiv kluba

Dvoboj je trajal kar dve uri in 12 minut, najbolj razburljiv pa je bil četrti niz, ki so ga dobili Ciprčani z 32 : 30 in tako izenačili na 2 : 2 v nizih. A v odločilnem nizu so se domači le toliko zbrali in imeli dovolj moči, da so prvo od dveh srečanj dobili. Druga oz. povratna tekma bo v četrtek zvečer ob 19. uri, spet v Zeleni dvorani Puconci, kjer se tako obeta še en dramatičen boj za napredovanje v 2. krog.