(FOTO IN VIDEO) Pokalna senzacija v Lendavi: Nafta izločila favorizirane Celjane!

Vestnik.si, 22. 11. 2023
Nafta in Celje.

Nafta je slabo začela tekmo 3. kroga pokala Pivovarna Union, v drugem delu zasluženo izenačila, se bojevito prebila skozi podaljške in na koncu suvereno po enajstmetrovkah odpravila vodilno moštvo prve lige.

Nafta 1903 - Celje 6 : 5 po enajstmetrovkah, 1 : 1 po rednem delu (polčas 0 : 1)

Športni park Lendava, 900 gledalcev, sodnik: Damjan Novarlić (Maribor).

Strelca: 0 : 1 Edmilson (3), 1 : 1 Oštrek (86).

Uspešni izvajalci enajstmetrovk za Nafto: Novinič, Polić, Igrec, Erniša, Oštrek.

Uspešni izvajalci enajstmetrovk za Celje: Bobičanec, Bajde, Zabukovnik, Zec.

Neuspešen izvajalec enajstmetrovke za Celje: Popović (peta serija).

Rumeni kartoni: Paljk, Pigac, Rebernik, Zoltan, Erniša; Koderman, Zec.

lendava, nogomet, nafta-celje

Nafta 1903: Nemeth, Erniša, Rebernik (Polić, 100), Dinnyes, Urh, Bončina (Igrec, 86), Oštrek, Vuica, Pigac, Paljk (Zoltan, 73), Novinič kap. Trener: Jozsef Bozsik.

Celje: Jurhar, Vuklišević, Nemanič, Zec, Koderman, Dulca (Lamy, 106), Kouter kap. (Zabukovnik, 64), Svetlin (Popović, 77), Bobičanec, Edmilson (Bajde, 77), Prutsev (Ajhmajer, 118). Trener: Damir Krznar.

Za Nafto se ne bi moglo srečanje začeti slabše. Že v 3. minuti je Luka Bobičanec iz kota z leve strani podal kratko do Marca Dulce, ta pa je poslal žogo na desno do Edmilsona de Paule, ki so ga obrambni igralci domačih, še posebej Blaž Urh, zelo slabo pokrili, Brazilec pa je z diagonalnim strelom z levico zadel desni spodnji kot vrat nemočnega vratarja Ervina Nemetha - 0 : 1.

Nato pa se je začela igra Celja, ki je trajala skoraj vso tekmo: veliko podajanja na levo in desno, a zato nič kaj podjetno v napadu. Tako je Nafta v prvem delu vse bolje in bolje parirala vodilni ekipi prve lige in ni dopustila več nobene nevarnosti do konca prvega polčasa.

V drugem delu je prvo veliko priložnost znova imel Edmilson, a je njegov strel z glavo iz neposredne bližine na gol črti tokrat odlično zaustavil Urh. Pri Celjanih je nevarno sprožil še Yegor Prutsev, z izvrstno obrambo pa se je izkazal Nemeth in odbil žogo v kot.

Zatem je Nafta začela vse bolj izvajati pritisk, ki ga je po podaji Silvia Pigaca z leve strani z izjemnim volejem kot prvi nakazal Mihael Rebernik, vratar Metod Jurhar pa je v letu odbil žogo izpred svojih vrat.

Kmalu zatem je pravi projektil z daljave sprožil Josip Vuica, žoga pa bi prav gotovo končala v levem zgornjem kotu vrat, če ne bi Jurhar s čudežno obrambo izbil žoge v kot.

V 86. minuti pa so gostitelji prišli do zasluženega izenačenja. Rebernik je prodrl po desni strani in podal do Vuice, ki je skušal takoj streljati, odbita žoga pa je prišla do Stjepana Oštreka, ki je z levico poslal okroglo usnje v desni kot vrat Celjanov - 1 : 1. Njegov gol je bil malce podoben Edmilsonovemu.

Proti koncu rednega dela je celo Nafta skušala več napadati in priti do zmage ter je ob spodbudi domačih navijačev z zadovoljstvom in nasmehom na obrazih igralcev pričakala podaljške. Na drugi strani pa so bili Celjani videti vse bolj anemični in brezvoljni, nekaj njihovih poskusov strelov v prvem in drugem podaljšku (Prutsev, Popović) pa je Nemeth skupaj s svojimi soigralci uspešno ukrotil oziroma blokiral.

Pri izvajanju enajstmetrovk so sproščeni nogometaši Nafte navdušili, saj jih je vseh pet zanesljivo zadelo, medtem ko je pri zadnji enajstmetrovki za Celjane Nemeth ubranil strel Denisa Popovića. Oštrek je imel lahko delo, saj je moral samo še poslati žogo v mrežo. In veliko slavje se je lahko začelo na terenu in nadaljevalo v slačilnici. Lendavčani, vodilni v drugi ligi, so tako pokazali, da bi se lahko že zdaj mirno kosali z vsemi prvoligaši.