Pomurje izstopa iz 1. B lige

Vestnik.si, 19. 8. 2020
Niko Časar
Tudi v novi sezoni bo spet na sporedu rokometni el clasico: Pomurje - Arcont Radgona.

Upravni odbor Rokometnega kluba Pomurje se je pred sezono 2020/21 s težkim srcem odločil, da bo klub izstopil iz tekmovanja v 1. B-ligi.

Klub se je tja uvrstil po minuli sezoni, v kateri je zasedel drugo mesto. Pomurje bo nadaljevalo tekmovanje v 2. državni rokometni ligi. Razlogi za takšno odločitev so pretežno kadrovski. Eden od poglavitnih je reorganizacija okoliških klubov, zaradi katere je Pomurje izgubilo kar nekaj kakovostnih igralcev, med njimi tudi štiri člane prve ekipe iz prejšnje sezone. V klubu si ne želijo, da ne bi zmogli končati sezone v 1. B-ligi ali pa bi jo zaradi omejenega igralskega kadra končali na zadnjem mestu z le nekaj točkami. Cilj znova prenovljene ekipe bo tako, da si v močni 2. DRL poskuša priboriti napredovanje v 1. B-ligo v naslednji sezoni. Če drugega ne, se rokometni navdušenci v Pomurju lahko znova veselijo derbijev med radgonskim Arcontom in Pomurjem. Tekmovanje v drugi ligi naj bi se začelo 10. oktobra.