Pomurke Krimu zabile 19 golov. Po 11. krogih imajo gol razliko +123

Vestnik.si, 20. 11. 2022
Aleš Cipot
Pomurke nadaljujejo z zmagovito serijo.

Igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci so v 11. krogu 1. slovenske ženske nogometne lige gostovale v Športnem parku Kodeljevo pri Krimu.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci: Kocijan, Šoštarič Karič, Rozmarič, E. Kos, Horvat, L. Kos, Klopčič, Kolb, Rakovec, Korošec, Eferl. Trener: Amir Karič.
ŽNK Krim: Mächtig Kožlin, Krmelj, Krajnc, Konda, Šabanaj, Verlič, Novak, Ðura, Čop, Pikš, Koca. Trener: Roman Putrih.
Sodniki: Mediha Durič, Karin Florjančič, Erazem Pahulje.

Golijada se je začela že v 1. minuti, ko je zadela Živa Rakovec. Vodstvo je povišala Kaja Horvat v 7. minuti, sledili so še zadetki Kaje Korošec (13., 33.-11m, 43.), Špele Kolbl (15., 24., 30.), Anje Eferl (21., 23., 27., 30., 35., 40.) in Špele Rozmarič (45.). Polčas se je končal z 0 : 15 za aktualne prvakinje.

V nadaljevanju srečanja so se med strelke vpisale še Neli Hofman (64.), še enkrat Kolblova (85.), Noelle Vilčnik (87.) in Eferlova (89.-11m). Končni izid: Krim - Pomurje 0 : 19.

Anja Eferl se je z novimi sedmimi zadetki zavihtela na prvo mesto na lestvici strelk. V dosedanjih krogih je zbrala 34 zadetkov, enega manj od Ane Milović, ki zastopa barve ŽNK Olimpije Ljubljana.

Pomurke so na prvenstveni lestvici prve s 33 točkami in z gol razliko + 123,  na drugem mestu je Ljubljana s 24 točkami, na tretjem in s tekmo manj ljubljanska Olimpija z 22 točkami.