(FOTO) Pomurke s še enim rokometnim rezultatom do naslova

Vestnik.si, 10. 5. 2021
ŽNK NONA Pomurje Beltinci : ŽNK Mb Tabor

Igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci so v 19. krogu slovenske ženske nogometne lige v Bratoncih nadaljevale strelski niz, potem ko so premagale Maribor Tabor kar s 14 : 0 (10 : 0) in dva kroga pred koncem že osvojile naslov prvakinj.

Kaja Korošec je dosegla šest zadetkov, Špela Kolbl tri, Lucija Kos dva, po enega pa Ines Sok (11m), Luana Zajmi in Anja Eferl. ŽNK Nona Pomurje Beltinci je nastopil v postavi: Nemet, Sok, Korošec, Kolbl kap., Juršnik (Hofman, 55), Nemec (E. Horvat, 56), Zajmi, Rozmarič, Kos, K. Horvat (Tkalec, 68), Makovec (Eferl, 46). Pri gostjah, ki so v Prekmurje pripotovale samo z enajstimi igralkami, je bila zaradi rdečega kartona že v 16. minuti izključena Zala Igerc, kar je še bolj olajšalo delo domačink. Pomurke, ki so s tem uspehom že osvojile nov, osmi naslov prvakinj, še naprej vodijo na lestvici s samimi zmagami, imajo 48 točk iz 16 srečanj, kar je šest točk več od druge Olimpije (42 točk), ki je v tem krogu premagala Krim RollJet s 4 : 0 (en zadetek je dosegla Pomurka Manja Rogan). Na lestvici strelk so tri nogometašinje Pomurja med prvimi petimi. Na vrhu sta Ana Milović iz Olimpije in Nina Kajzba iz Pomurja s po 32 zadetki, s tem da Kajzbova v tem krogu sploh ni bila v kadru pomurske ekipe. Na tretjem mestu je Kaja Korošec (30), na četrtem pa Špela Kolbl (28). Pomurje bo v predzadnjem krogu gostovalo pri Krimu, v zadnjem krogu pa bo gostilo Olimpijo. 25. maja ga v Kopru čaka še finale pokalnega tekmovanja z Olimpijo.