Pomurke v gosteh z lahkoto premagale Ljubljančanke

Vestnik.si, 30. 10. 2022
Facebook ŽNK Pomurje
Anja Eferl.

Pri ŽNK Ljubljana, ki je bila zdaj prva zasledovalka ŽNK Pomurje, so napovedovali velik boj za točke v tokratnem medsebojnem obračunu 9. kroga. Vendar so Pomurke to strast hitro utišale in na gostovanju zmagale kar z 8 : 1 in sedaj praktično nimajo več ovir na poti do novega naslova.

ŽNK Ljubljana - ŽNK Nona Pomurje Beltinci 1 : 8 (0 : 5)

Stadion Ilirija v Ljubljani, 100 gledalcev, sodnik: Marko Romih (Celje).

Strelke: 0 : 1 Klopčič (9), 0 : 2 Korošec (17, 11 m), 0 : 3 K. Horvat (35), 0 : 4 Eferl (42), 0 : 5 Eferl (45), 0 : 6 Korošec (65), 0 : 7 Kolbl (84), 1 : 7 Turk (88), 1 : 8 Hofman (90).

Rumena kartona: Begić, Skrnički Rovšek (obe ŽNK Ljubljana).

ŽNK Ljubljana: Vamberger, Intihar (Škvorc, 46), Grad, Koprivnikar (Mo. Kastelec, 63), Šmid (Zakrajšek, 87), Turk kap., Begić, Tibaut, Pintarič (Skrnički Rovšek, 46), Petrič, Mi. Kastelec. Trenerka: Manca Kutnjak.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci: Kocijan, E. Kos (Balažic, 81), Korošec, Kolbl kap., L. Kos (Hofman, 73), Rakovec (E. Horvat, 81), Šoštarič Karič, K. Horvat (Vilčnik, 46), Klopčič, Rozmarič (Sok, 73), Eferl. Trener: Amir Karić.

Pomurke so takoj utišale ambicije Ljubljane, saj so že po prvem polčasu vodile s 5 : 0. Veliko akcij je šlo preko Kaje Korošec, ki je zadela iz enajstmetrovke, v drugem delu pa še po podaji Špele Kolbl. V 84. minuti sta zamenjali vlogi, zadnji gol za Pomurje pa je dodala Neli Hofman v 90. minuti. Pri Ljubljani se kapetanka Katja Turk lahko pohvali, da je šele druga letos, ki je uspela premagati vratarko Ivo Kocijan.

sžnl, žnk-ljubljana, žnk-pomurje-beltinci, 1-:-8
Kaja Korošec.

Anja Eferl je dosegla dva zadetka, a je na lestvici strelk kljub 26 skupnim golom spet padla na drugo mesto, saj je Ana Milović dosegla kar osem zadetkov ob zmagi Olimpije nad zelo slabim Ptujem s 16 : 0 in jih ima sedaj skupno 28.

Pomurje ima na lestvici še naprej osem točk prednosti pred Olimpijo in devet točk pred Ljubljano.