Pomurke z desetico v polfinale pokala

Tomo Köleš, 20. 9. 2019
BRous/ŽNK NONA Pomurje Beltinci
Nona Pomurje Beltinci - Koper Obala 10 : 0 (6 : 0).

Po Muri so si napredovanje v pokalnem tekmovanju brez vsakršnih težav zagotovile tudi nogometašinje Pomurja, ki so v Bratoncih "odpihnile" Koper Obalo kar z 10 : 0.

Pomurke, ki so v nedeljskem derbiju vrha SŽNL premagale Krim s 3 : 0, v torek pa pod bratonskimi reflektorji dobile pripravljalni dvoboj z zagrebškim Dinamom s 3 : 2, so branjenje pokalne lovorike pričele z visoko zmago. Primorke so se na obalo vrnile z desetimi žogami v svoji mreži, nekdanja reprezentančna vratarka Eva Vambergar je šestkrat klonila že v prvem polčasu. S štirimi zadetki je bila najbolj razpoložena Tjaša Tibaut, ki je trikrat zadela v drugem polčasu. »Hat-tricka« se je razveselila Sara Makovec, v prvem delu srečanja je bila dvakrat uspešna Špela Kolbl, izid prvega polčasa pa je z lepim udarcem postavila Tjaša Nemec. Pomurke po štirih krogih s štirimi zmagami zanesljivo vodijo tudi v prvenstvu. V nedeljo bodo gostovale v Radomljah.