Pomurke z novim trenerjem slavile kar s 26 : 0

Vestnik.si, 11. 9. 2022
Pomurke so se veselile nove zmage.

Nogometašinje Ženskega nogometnega kluba (ŽNK) Nona Pomurje Beltinci so v 3. krogu državnega prvenstva gostovale na Ptuju.

Srečanje na mestnem stadionu Ptuj je bilo prvo, ki ga je na klopi Pomurk vodil Amir Karić. Spomnimo, da smo se z njim nedavno pogovarjali o ciljih in novih izzivih

Karić je v začetno enajsterico uvrstil Kocijanovo, E. Kosovo, Koroščevo, Kolblovo, L. Kosovo, Rakovčevo, Šoštarič Karićevo, Horvatovo, Klopčičevo, Rozmaričevo in Eferlovo. Ptuj je tekmo pričel z naslednjimi igralkami: Novak, Kitak, Knuplež, Hvalec, Križan, Tušek, T. Lončarič, Pernek, Vidovič, Ciganović, A. Lončarič.

Mreža Ptujčank se je prvič zatresla v 4. minuti, zadela je Kaja Korošec. V prvem polčasu so sledili še zadetki Lucije Kos (6.), Lare Klopčič (10.), Špele Kolbl (12., 26., 30.), Anje Eferl (15., 22., 42., 44.), Kaje Horvat (20.) in Špele Rozmarič (24.). V nadaljevanju je padlo še štirinajst zadetkov. Strelke so bile Evelina Kos (47.), Kolblova (48., 76., 81., 84.), Ciganovićeva (51., avtogol), Noelle Vilčnik (53., 57., 70.), Neli Hofman (59., 61.), Koroščeva (72., 79. - 11m, 86.).

Kolblova je bila bila sedemkratna strelka, Koroščeva štirikratna.

Največje tekmice Pomurk, igralke ljubljanske Olimpije so z 8 : 0 ugnale ŽNK Cerklje. Igralke ŽNK Nona Pomurje Beltinci zasedajo drugo mesto na prvenstveni lestvici, na prvem so z enakim točkovnim izplenom, vendar z nekoliko boljšo gol razliko, nogometašinje Radomelj.