Pomurska odbojkarja z reprezentanco srednjeevropska prvaka

Vestnik.si, 8. 1. 2024
MEVZA
Slovenski odbojkarji do 20 let so postali srednjeevropski prvaki in se uvrstili na evropsko prvenstvo.

Slovenska moška mladinska odbojkarska reprezentanca do 20 let pod vodstvom Iztoka Kšele je na srednjeevropskem prvenstvu na Slovaškem osvojila prvo mesto in se s tem tudi uvrstila na evropsko prvenstvo. Člana reprezentance sta bila tudi igralca Panvite Pomgrad Nik Legen in Urban Rajnar.

Slovenski fantje so uvodni obračun v Puchovu odigrali proti Madžarom in si priigrali prepričljivo zmago s 3 : 0 (15, 17, 17). Mladi Slovenci so zatem brez izgubljenega niza s 3 : 0 (24, 23, 16) odpravili Čehe, za konec skupinskega dela tekmovanja pa so s 3 : 1 (13, -21, 23, 0) premagali Avstrijce ter se kot prvouvrščena reprezentanca skupine B uvrstili v polfinale.

odbojka, srednjeevropsko-prvenstvo, slovaška, legen, rajnar
MEVZA

V njem so se srečali z Izraelci in jih ugnali s 3 : 1 (22, -20, 14, 13). Njihovi tekmeci v velikem finalu pa so bili znova Avstrijci. V dobrem vzdušju v STC Areni v Puchovu se je razburljiv obračun končal po petih nizih v korist naše reprezentance z izidom s 3 : 2 (20, -23, 26, -19, 12). Naslov srednjeevropskega prvaka jim prinaša že tretji nastop na evropskih prvenstvih. Letos ga bosta med 26. avgustom in 7. septembrom skupaj gostili Grčija in Srbija.

MEVZA

Reprezentanca Slovenije je nastopila v postavi: Bor Križanič, Miha Kosanc, Matevž Karadža Pevc, Jakob Podbregar Špes, Nik Legen, Urban Rajnar, Jurij Oman, Luka Marovt, Nejc Najdič, Miha Okorn, Jošt Purgar, Rok Drobnič, Jošt Kržič. Selektor: Iztok Kšela.

Marko Vanovšek.

Uspeh slovenskih fantov so dopolnila še naša dekleta, ki so osvojila srebrno odličje na srednjeevropskem prvenstvu do 20 let v Mariboru. Premagala so Luksemburžanke, Avstrijke, Čehinje in Slovakinje, v finalu pa izgubile s Hrvaticami z 1 : 3 (-20, -12, 17, -18).

Spomladi jih tako čaka 2. krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ki se bo sicer odvijalo med 5. in 17. avgustom v Bolgariji in na Irskem.