Pomurski karateisti z zmago s Koroške

Vestnik.si, 11. 6. 2023
Arhiv kluba
Pomurski karateisti so bili uspešni na Koroškem.

Člani Shotokan karate-do kluba Tromejnik-Kuzma so se udeležili 2. mednarodnega S.K.I.F. karate-do turnirja za Pokal Koroške 2023. Štel je tudi za pokal S.K.I.F. zveze Slovenije.

Na turnirju je sodelovalo 177 tekmovalcev iz desetih slovenskih in madžarskih klubov. Pomurski karateisti so bili najuspešnejši (2800 točk) in so slavili pred člani Š.D. Ruše (1525 točk) in Atom Domžale (1455 točk).

shotokan-do-tromejnik-kuzma, karate
Arhiv kluba

Kakšni so bili rezultati?

V katah so prva mesta osvojili Urban Grah, Dorijan Peterka, Ana Ščančar, Eva Grah dvakrat, Renej Fujs, Neja Grebenar dvakrat, Emilija Malena Martinuzzi in Boštjan Grah. Na drugo stopničko so stopili Žan Kumer, Ota Bokan, Luka Zrim, Maksimiljan Markoč, Lea Rituper, Clarissa Rošker, Marko Bunderla, Polonca Hüll, Miroslav Martinuzzi ter ženska ekipa v sestavi Rošker, Martinuzzi in Rituper. Tretje mesto so si priborili Dorijan Peterka, Berlin Majcen, Tijan Grah, Lea Rituper, Boštjan Grah ter moška ekipa v katah v postavi Renej Fujs, Gal Časar in Lea Rituper, na četrtem pa so končali Kai Rac, Ota Bokan, Maj Ščančar, Kajetan Jakob Majcen dvakrat, Nik Zrim in Renej Fujs.

Arhiv kluba

V kategoriji tehnični kumite je tretje mesto osvojila B ekipa v postavi Lea Rituper in Emilija Malena Martinuzzi, četrto pa A ekipa, ki sta jo sestavljala Renej Fujs in Gal Časar.

V kumiteju-borbah so se zmage veselili Grahova, Časar, Martinuzzijeva, Roškerjeva in Fujs, drugi so bili Ščančar, Majcen, Grahova, Maksimiljan Markoč, Tijan Grah, Nik Zrim, Fujs in Rituperjeva dvakrat, tretji Markoč, Zrim in Majcen, četrti pa Rijan Fujs in Tijan Grah.

Arhiv kluba

Jelka Rošker Trajbar je v svoji kategoriji osvojila prvo mesto.

Tromejnik-Kuzma je vodilni v pokalu S.K.I.F. zveze Slovenije in ima pred drugouvrščenim Atomom-Domžale okoli 1500 več zbranih točk. Tretji turnir bo oktobra v Domžalah, četrti decembra v Kuzmi.