Poraz Arconta v zaostali tekmi 1. kroga

Vestnik.si, 19. 5. 2021
Nataša Juhnov
Moškanjci-Gorišnica - Arcont Radgona 29 : 21.

V naslednjem krogu bodo Radgončani v soboto, 22. maja, ob 19. uri v Radencih gostili Veliko Nedeljo.

V zaostali tekmi 1. kroga druge državne rokometne lige (2. DRL) je radgonski Arcont izgubil v Gorišnici z združenim moštvom Moškanjci-Gorišnica. Tekma bi morala biti odigrana že jeseni, a je bila zaradi okužb s koronavirusom prestavljena. Igralci Moškanjcev-Gorišnice so v tej sezoni še brez poraza in so tudi tokrat upravičili vlogo favorita. Radgončani so sicer povedli z 1 : 0, a že v 9. minuti je bil na semaforju rezultat 4 : 1 za domačine. Sredi prvega polčasa so gostje še držali zaostanek dveh zadetkov (8 : 6), nato pa so domači počasi višali razliko in Radgončanom niso pustili niti najmanjše možnosti za presenečenje.

5decd5d7e9870d94e8b2ca9467c0e761
Neno Potočnjak, trener Arconta.

Izid je bil 29 : 21 (16 : 8). Pri gostiteljih je Žan Ozmec dal 9 golov, za Arcont pa so zadetke dosegli: Matevž Žunič 6, Boštjan Šijanec 4, Matej Rojht 4, Jure Ratnik 2, Adrian Plohl 1, Mario Krstovski 1, Blaž Bratkovič 1, Gregor Štefanec 1 in Marko Kralj 1. V naslednjem krogu Arcont Radgona gosti Veliko Nedeljo. Tekma bo v soboto, 22. maja, ob 19. uri v športni dvorani Radenci.