Družina Juncaj je sedaj tudi uradno postala večinski lastnica Nogometnega managementa Mure, povezane družbe, preko katere sta doslej s soboškim prvoligašem upravljala Robert Kuzmič in Denis Rajbar. Slednji se je sicer kot športni direktor umaknil že konec lanskega leta, ravno tako je direktorsko funkcijo v Nogometnem managementu prepustil Aleš Keglju, a kljub temu je vse do danes ostal 22,5-odstotni lastnik v družbi.
Preberite še
Odpri v novem zavihkuLelosi obuja duh Mure: V soboškem proizvodnem obratu se obeta več kot 100 novih zaposlitev
Hitro rastoče kamniško podjetje del proizvodnje iz Kitajske seli v kompleks nekdanjega tekstilnega giganta v Murski Soboti.
Kot je razvidno s spremembe v sodnem registru, je nova lastniška struktura sledeča: Lula Juncaj, žena Georga Juncaja si lasti 60-odstotkov družbe, 10 odstotkov je ostalo Kuzmiču, štiri odstotni delež ima generalni direktor kluba in Juncajeva desna roka Agron Šalja, ki je postal tudi direktor v družbi, 26-odstotni poslovni delež, ki je minimalno zahtevan po pravilih NZS, pa pripada Društvu nogometna šola Mura. Sorazmerno glede na poslovne deleže je porazdeljen tudi osnovni kapital družbe, ki znaša 7500 evrov.
V tej lastniški prevetritvi izstopa dvoje. Solastnik Mure, čeprav resda z zanemarljivim deležem, je postal tudi Šalja, suvereno večinsko moč pa ne bo imel neposredno Goerge Juncaj, ki se v javnosti vselej predstavlja kot Murin strateški investitor, ampak njegova žena, ki jo je javnost lahko spoznala ob nedavnem odprtju fitnesa v prostorih Fazanerije.
Kuzmič se je zavaroval
Še bolj pa je zanimiva izhodna strategija, s katero se je zavaroval Kuzmič, sicer še vedno predsednik nogometnega kluba. V spremenjeni družbeni pogodbi je namreč navedena tako imenovana "tag along pravica", ki pomeni, da ima v primeru, da bi Lula večinski delež želela prodati, pravico od nje zahtevati, da zagotovi tudi prodajo njegovega deleža po isti ceni istemu kupcu. "Če Lula Juncaj tega ne zagotovi, se tudi njen delež v družbi ne sme prenesti na izbranega kupca," je navedeno v družbeni pogodbi. Del nje pa je še prodajna opcija, s katero ima Kuzmič pravico od Lule zahtevati, da odkupi tudi njegov delež. Kuzmič je tako strateškega investitorja sprejel z odprtimi rokami, a vseeno zavaroval svoje lastniške interese, kar je glede na njegove managerske izkušnje in kompetence, povsem razumljivo.