Primorci do zmage v zadnjih sekundah

Miha Šoštarič, 5. 12. 2020
Miha Šoštarič
Tomaž ŠIC bar (rumeni dresi) je v zadnjih trenutkih tekme prejel zadetek za poraz proti Primorcem.

V Ljutomeru razburljiva futsal tekma med Tomažem ŠIC barom in Bronxom iz Škofij.

Z dvoboji 10. kroga se je pričel drugi del tekmovanja v 1. slovenski futsal ligi. Tomaž ŠIC bar se je v dvorani ŠIC Ljutomer pomeril z Bronxom iz Škofij, tako kot na prvi tekmi na Primorskem pa so gostje slavili s 3 : 2 (0 : 1). Zanimivost je ta, da so tako na domači, kot na gostujoči tekmi futsalerji Bronxa zmagoviti zadetek dosegli tik pred koncem dvoboja.

tomaž-šic-bar, futsal

Tomaž ŠIC bar je bil tokrat oslabljen. Zaradi kartonov sta manjkala Urban Senekovič in Tadej Romih, zaradi bolezni pa Marsel Vindiš. Kljub temu je bila domača ekipa prvi polčas boljša, poleg zadetka Nika Vajde v 15. minuti pa so preko Aleša Marota zadeli še okvir vrat. Gostujoče napade je dobro zaustavljal domači vratar Miha Prijol, ki je dobil priložnost namesto kaznovanega Romiha.

V drugem polčasu so Primorci zaigrali agresivneje in poskrbeli za preobrat. Najprej je v polno zadel Nik Klinc (24), za vodstvo z 2 : 1 pa še Aleksander Stanić (29). V 32. minuti je imel Marot izvrstno priložnost za izenačenje, a mu je gostujoči vratar Alen Mordej kazenski strel s šestih metrov ubranil.

Zadnje minute dvoboja so bile razburljive. Domačini so izenačenje lovili s petim igralcem v polju. To se jim je obrestovalo, saj je kapetan Urban Goričan v 39. minuti neubranljivo zadel pod prečnik Mordejevih vrat. V želji, da pridejo do vseh treh točk, so v zadnji minuti gostitelji krenili proti vratom gostov. Strel Vajde 17 sekund pred koncem je Mordej ubranil, njegovi soigralci pa so krenili v protinapad in vsega 10 sekund pred koncem prišli po strel Đoša Lazarević do zmagovitega zadetka. Tomaž ŠIC bar, ki ga naslednji petek čaka gostovanje v Kobaridu, ostaja pri enajstih točkah in zaseda šesto mesto.