Priprave: Beltinčani odpravili Sturm II s 7 : 3

Vestnik.si, 9. 7. 2023
Niko Časar
Beltinci Klima Tratnjek - Sturm II 7 : 3 (5 : 1).

Nogometaši Beltincev Klime Tratnjek so v pripravljalni tekmi gostili drugo ekipo graškega Sturma in jo premagali brez težav s 7 : 3 (5 : 1).

Že v 2. minuti je po podaji Luke Pihlerja iz prostega strela z glavo zadel Ivan Težački.

V 10. minuti je po podaji Filipa Kosića Robert Čakš preigral vratarja in žogo poslal v prazno mrežo.

V 15. minuti je podajo Marina Rantaše v kazenskem prostoru gostov sprejel Jan Bruno Kralj in asistiral Čakšu za njegov drugi zadetek na tekmi.

pripravljalna-tekma, beltinci-klima-tratnjek, sturm
Niko Časar

V 26. minuti je vratar Stefan Moćić sicer ubranil kazenski udarec Avstrijcem, vendar je sodnik zahteval vnovično izvedbo in tako so Gradčani znižali izid po strelu z 11 metrov.

Čakš se je maščeval že v naslednji minuti, ko je sam stekel proti vratarju Sturma in dosegel svoj tretji zadetek na tekmi.

Svoje je dodal še Kralj v 29. minuti, ko je sprožil z razdalje in povišal prednost. Izid po prvem polčasu je bil tako 5 : 1.

Niko Časar

V začetku drugega dela so iz igre odšli Čakš, Kralj, Pihler, Zorman in Rantaša, vstopili pa so Emruli, Pranjić, Bujan, Leban in Kokol.

Že v 48. miniti je po strelu Kosića in odbitku vratarja žogo v mrežo pospravil Adis Emruli.

V 52. minuti je po podaji iz kota še enkrat po strelu z glavo zadel Težački.

V 61. minuti so Utroša, Slokan in Trbežnik zamenjali Moćića, Kosića in Sočiča.