Prleki trn v peti Odrančanov

Miha Šoštarič, 6. 10. 2019
Ljutomer premagal Odrance.

Strelec zmagovitega zadetka za Ljutomerčane je bil Alen Brumen.

Prekmursko-prleški obračun 7. kroga 3. slovenske nogometne lige vzhod je pripadel nogometašem ljutomerske ekipe Avto Rajh. Za zmagoslavje na vročem gostovanju pri drugouvrščenih Odrancih je z edinim zadetkom na tekmi v 21. minuti poskrbel Alen Brumen. Odrančani po nepopolnem 7. krogu ostajajo drugi (13 točk), Avto Rajh Ljutomer pa je šesti (11).

odranci-nogomet-3-liga-odranci-ljutomet

Dvoboj v Odrancih je spremljalo blizu 200 ljubiteljev nogometa, skoraj polovica pa jih je prišla z desnega brega reke Mure. Domačini, ki so po uvodnem porazu proti Veržeju nanizali štiri zmage in neodločen rezultat, so nastopili brez poškodovanega Aneja Meznariča, gostje pa so pred tekmo morali poseči po zamenjavi vratarja. Poškodovanega Benjamina Grubića je na vratih z debijem v tretjeligaški konkurenci zamenjal 30-letni Samo Karlovčec.

Ljutomerčani so podjetneje pričeli dvoboj, kar se jim je obrestovalo v 21. minuti. Primož Panič je z odlično podajo zaposlil Maria Skuhalo, ki je stekel v kazenski prostor in podal v sredino osamljenemu Alenu Brumnu, kateremu ni bilo težko premagati domačega vratarja Gašperja Šarugo. Le nekaj trenutkov za tem je imel Skuhala »smrtno« priložnost. Znašel se je sam pred Šarugo, a se je v trenutku, ko bi moral sprožiti strel, zapletel in odplavala je možnost povišanja prednosti. Odrančani, ki so delovali nezainteresirano in niso imeli idej v igri, so do priložnosti za izenačenje prišli v 32. minuti. Ljutomerčani so v kazenskem prostoru nepravilno zaustavili Marcela Horvata. Enajstmetrovko je izvedel David Vinkovič, žogi pa je pot v mrežo preprečila vratnica.

V drugem polčasu so se gostje osredotočili na branjenje prednosti in na redke protinapade, Odrančani pa jalovo napadali. Še najlepšo priložnost za drugi zadetek za goste je imel Panič v 77. minuti, a mu je Šaruga strel ubranil.

Zanimivost je, da so Odrančani tudi drugi poraz v sezoni doživeli proti prleški ekipi. Ljutomerčani so dobili tretjo tekmo v sezoni. In premagali so vse tri pomurske predstavnike (Veržej, Radgona, Odranci) v tretjeligaški konkurenci.

Radgona je v tem krogu v soboto izgubila (1 : 4) na domačem igrišču proti Vidmu, Veržej pa je danes (nedelja) ob 15.30 uri gostil Šmartno 1928.

Odranci: Šaruga, Kalamar kap., Hartman, Ciglarič (P. Horvat, 54), Žerdin, Törnar (N. Kociper, 29), M. Horvat, Vinkovič (Emruli, 73), Vok, Čuk, Suhač. Trener: Franc Cifer.

Avto Rajh Ljutomer: Karlovčec, Vinter, Bertalanič, Virag, Skuhala (D. Kociper, 73), Semenič, Lotrič (Kramar, 80), Nemec, Munda kap., Brumen, Panič (Feguš Makovec, 80). Trener: Boštjan Zemljič.