Radenski odbojkarji po napetem dvoboju ugnali Koprčane

Vestnik.si, 17. 2. 2024
Arhiv kluba
Radenska Radenci - BVK Koper 3 : 2.

V 17. krogu 2. državne odbojkarske lige so Radenčani doma po velikem boju in slavju v petem nizu premagali BVK Koper s 3 : 2 (24 : 26, 25 : 18, 22 : 25, 25 : 21, 15 : 12)

Radenska Radenci: N. Marič 23, Založnik 18, Puconja 16, A. Horvat 10, Kavnik 3, V. Horvat 5, Javornik 5, G. Marič, Cehtl, Roškar. Trener: Bogdan Marič.

odbojka, 17
Arhiv kluba

Prvi niz so po slabšem začetku domačih dobili gostje. V drugem nizu so se Radenčani zbrali in ga tudi dobili, vendar jim je v tretjem nizu spet padla zbranost in gostje so znova prešli v vodstvo (1 : 2 v nizih). V četrtem nizu so bolje začeli Koprčani, vendar je trener Marič s pametno minuto odmora presekal nalet gostov. Gostitelji so preobrnili izid in izenačili na 2 : 2 v nizih. V petem nizu so bolje začeli Primorci, vendar pa se domači niso dali. Izid je bil ves niz izenačen. Na koncu pa so Radenčani pokazali večjo mero zbranosti in zmaga je ostala doma.

odbojka, 17
Arhiv kluba

S tem uspehom so se radenski odbojkarji utrdili na 3. mestu lestvice (28 točk). Koper je ostal četrti (24 točk).