Rakičan na dobri poti do prvaka PNL

Tomo Köleš, 6. 5. 2019
Rakičan - ŠD NK Križevci 2 : 0.

Moštvo Rakičana je na dobri poti, da postane prvak pomurske nogometne lige (PNL). Igralci Rakičana so od četrka do nedelje odigrali dve tekmi in obe dobili.

Najprej so na domačem igrišču že vnaprej odigrali derbi 19. kroga z Radensko Slatino in slavili z 2 : 1 (2 : 0).Za Rakičan sta zadela Mitja Kosi v 11. in Rok Godvajs v 20. minuti. Za Slatino je znižal Denis Kolarič v 87. minuti iz enajstmetrovke.

Nato so nogometaši Rakičana znova igrali doma. Gostili so ekipo ŠD NK Križevci in pred 60 gledalci (slabo vreme je pač terjalo davek) zmagali z 2 : 0 (1 : 0). V 33. minuti je znova zadel domači kapetan Rok Godvajs, ki je na lestvici strelcev na drugem mestu z 12 zadetki (prvi je Rok Bencik iz Čarde, ki jih ima 21). V 89. minuti je odpor Križevec dokončno zlomil rezervist Blaž Rajnar z drugim zadetkom Rakičana.

a0956aaddadb911ed9761b7a624e1dc1

Po 17. krogu na lestvici vodi Rakičan z 39 točkami, ki pa jih ima v resnici 42, saj niso še vpisane tiste iz vnaprej odigranega srečanja 19. kroga. Na drugem mestu je Čarda s 36 točkami, na tretjem pa Radenska Slatina (33). Križevci so na petem mestu (22).

e3021227b132213128f4b0c9729a51f1

V naslednjem krogu bo Rakičan gostoval pri Goričanki, Čarda, ki je v tem krogu premagala Bogojino kar z 10 : 1 (4 : 0), pa pri Križevcih. V 19. krogu, ko bo Rakičan počival, bo Čarda gostila Goričanko, ki je trenutno na četrtem mestu (28). V dosedanjih medsebojnih srečanjih Rakičana in Čarde so sicer boljši Martjančani, ki so v Rakičanu odigrali 0 : 0, doma pa slavili s 3 : 0.

1f28a8392a37666e3b55ac828cd29e41

Rakičan: Klemenčič, U. Bagari, M. Bagari (Tivadar, 46), Meolic (Prelec, 60), Kotnjek, Kopinja (Rajnar, 80), Godvajs kap., Kosi, Korpič, Gregor, Milkov. Trener: Dragutin Posavec.
ŠD NK Križevci: Fartelj, Knaus, Vegi Kalamar kap., Sukič (Potočnik, 55), Hašaj, Vöröš, Pojbič (Škaper, 82), Rocner, Kerec, Kramberger (Vukan, 70), Karoli. Trener: Valter Kutoš.