To so rezultati pomurskih judoistov na državnem prvenstvu v Lendavi

Vestnik.si, 2. 6. 2023
Arhiv JK Murska Sobota
Soboški judoisti in judoistke na državnem prvenstvu v Lendavi.

Poročali smo že o rezultatih tekmovalcev JK Klima center Tratnjek Beltinci na državnem prvenstvu starejših dečkov in deklic (U14) v judu v Lendavi. Tule pa so še vidnejši izidi ostalih pomurskih judoistov.

Mitja Korošak iz Judo kluba Murska Sobota si je v kategoriji nad 66 kg z zmagama z ipponom priboril polfinale, a je potem izgubil dve borbi in tako končal na petem mestu. Peta je bila v kategoriji do 52 kg tudi njegova klubska kolegica Tia Lukač. Od predstavnikov Partizana Ljutomer je bil Ben Blagovič drugi v kategoriji do 46 kg, Naj Recek pa tretji v kategoriji nad 66 kg. Od predstavnikov Judo kluba Lendava so tretja mesta zasedli Oto Podgorelec (do 50 kg), Zoja Makoter (do 57 kg) in Gaja Škraban (do 63 kg), medtem ko je bil Oskar Mauko iz Prleške judo šole peti v kategoriji nad 66 kg.

judo, državno-prvenstvo, lendava

Hkrati je v Lendavi potekalo tudi državno prvenstvo za mlajše člane in članice, kjer je nastopilo tudi več tekmovalcev in tekmovalk iz prleških klubov Partizan Ljutomer, Križevci pri Ljutomeru, Prleška judo šola in Radenci. Najuspešnejša je bila Maša Slavinec, ki si je v kategoriji do 52 kg priborila naslov državne prvakinje. Sara Vrbančič je osvojila naslov državne podprvakinje v kategoriji do 57 kg, medtem ko so tretja mesta zasedli Urška Rižnar (do 52 kg), Anemarie Feuš (do 48 kg) in Vito Slavinec (do 100 kg).