Rokomet: V razburljivi in sporni končnici zmagali gostje

Tomo Köleš, 11. 12. 2018
Niko Časar
Mokerc iz Iga je ostal spet nepremagan v Murski Soboti.

Rokometaši Pomurja so tokrat v domači dvorani pokazali boljšo igro, vendar so, ob sporni situaciji ob koncu tekme, kljub vsemu izgubili z 29 : 30 (15 : 15) z ekipo Mokerc KIG.

Gostje, ki so v Mursko Soboti prispeli kot favoriti, so tako tudi začeli. Po začetnih 0:2 so v 9. minuti s hitro igro povedli z 2:5. Prednost dveh, treh zadetkov so držali do 14. minute, ko do domači najprej znižali na 8:9 in v 28. minuti končno izenačili na 14. Do konca prvega polčasa sta obe ekipi zadeli še po enkrat in končni rezultat prvega polčasa je bil 15:15.

d5bcdffd3433b1a57dd9717019da333c
Niko Časar
Tekmo je spremljalo 100 gledalcev.

Gostje iz Iga so v drugem polčasu najprej povedli z 16:17, med 34. in 39. minuto pa so domači naredili delni izid 4:0 in povedli 20:17. Domači so prednost dveh, treh zadetkov držali do 43. minute. Med 45. in 52. minuto so gostje uspeli narediti delni izid 1:5 in povesti s 24:26. Ko so gostje štiri minute pred koncem povedli za 3 (25:28), je kazalo na njihovo zmago. Vendar so domači s tesnim pokrivanjem po celotnem igrišču uspeli v predzadnji minuti znižati na -1 (27:28), ter v zadnji še na 29:30.

9dae90bbcfe7a80c472f7688652e4d67
Niko Časar
Boštjan Žižek Cvetko je dosegel štiri zadetke.

Gostje so z neaktivno igro izgubili žogo in rokometaši Pomurja so krenili v zadnji napad na tekmi. 4 sekunde pred koncem je bila ura ustavljena in sledila je sporna situacija. Domači igralec Osterc ni prebral namere Bombeka na levem krilu, da bi odigrala t.i. "cepelin". Od njega se je žoga odbila do Faleža, ki je še pred iztekom časa dosegel zadetek. Sodnik, ki je bil blizu, je zapiskal zadetek, sodnik v polju, ki je bil precej oddaljen, pa prestop. Obveljala je volja sodnika v polju in zmaga je odšla na Ig.

e1b9553527fde74de5e30a3f8bbe6b62
Niko Časar
Zadetek Gregorja Faleža ob koncu ni bil priznan.

Pri domačih staBombekinJankovičzadela po 6 zadetkov, pri gostih pa jeTabakovičdosegel 10 golov (5/6 iz 7metrovk).
Naj še omenimo, da so domači rokometaši imeli dosojeno samo eno sedemmetrovko in 8 minut izključitev, gostje pa 6 sedemmetrovk in samo 2 minuti izključitev.

7a32c4de838cafd3ddbcbb49b212cbe0
Niko Časar
Marko Jankovič je dosegel šest zadetkov.

Pomurje ostaja na zadnjem mestu, medtem ko se je Mokerc s peto zmago povzpel na 9. mesto prvenstvene lestvice.

fc7e195898bc86593ae314da5de0f982
Niko Časar
Pomurje je z eno točko še vedno na zadnjem mestu 1.B lige.

RK Pomurje - RK Mokerc KIG 29:30 (15:15)
športna dvorana OŠ III, M. Sobota, gledalcev: 100, sodnika: Vili Knez in Denis Arlič
RK Pomurje: Matic Škrjanec 4 obr., Dorotej Černela 2 obr., Fabijan Marič Vild 1 obr., Filip Bombek 6, Marko Jankovič 6, , Jan Osterc 5, Boštjan Žižek Cvetko 4, Jernej Hedl 3, Anej Sever 1, Matic Topolovec 1, Aljaž Hameršak 1, Marko Štumpf 1, Gregor Falež 1, , Vasja Kozelj, Kevin Vajda Ornik.Trener: Alan Potočnjak.

db6a21008252b10f1b386df1b25592af
Niko Časar
Varovanci Alana Potočnjaka so tokrat po dobri igri izgubili le za en gol.

V naslednjem krogurokometaše Pomurja čaka gostovanje v Izoli, še prej,v sredo ob 19. uri, pa domača tekma šestnajstine finala pokala Slovenije proti prvoligašu Kopru.

40614be260e813ec2cc777a4d08c922b