Ropoša in Pelcar tretja na prvem članskem turnirju

Vestnik.si, 12. 10. 2022
Arhiv NTK Sobota
Bojan Ropoša.

Na Ravnah na Koroškem je potekal prvi letošnji odprti turnir za člane in članice RS. Prijavilo se je 61 igralk in igralcev iz 16 slovenskih klubov.

Tudi iz obeh prekmurskih klubov so bili predstavniki in najbolje sta se odrezala Bojan Ropoša ( Sobota ) ter Tomaž Pelcar ( Kema –Murexin ), saj sta oba izpadla šele v polfinalu in tako sta si razdelila 3. - 4. mesto. Zmagal je komaj 16-letni Brin Vovk Petrovski ( Savinja ), ki je v finalu bil boljši od sovrstnika, prav tako 16 let starega Mihe Podobnika ( Logatec ), kar je lepa in vzpodbudna informacija za slovenski namizni tenis.

REZULTATI IGRALK IN IGRALCEV IZ PREKMURJA :

3. - 4. mesto ( Bojan Ropoša – Sobota in Tomaž Pelcar – Kema Murexin )

5. - 8. mesto ( Damjan Zelko in Nino Šegula oba Kema Murexin )

9. - 16. mesto ( Mitja Horvat Interdiskont Fužinar in Luka Norčič Kema Murexin )

17. - 24. mesto ( Jan Lipič Kema Murexin )

9. - 12. mesto ( Blažka Harkai in Ema Crnkovič – obe Kema Murexin )

Jure Smodiš ( Kema Murexin ) in Martina Komovec ( Sobota ) se nista uvrstila na glavni turnir, potem ko sta vsak v svoji predtekmovalni skupini zasedla 3. mesto. Vsi ostali so v svojih predtekmovalnih skupinah osvojili prva ali druga mesta in se tako uvrstili na glavni turnir.