Liga narodov: Beloruska vratarka spravljala Slovenke v obup

Vestnik.si, 31. 10. 2023
Media24
Slovenija - Belorusija 0 : 0.

V Fazaneriji sta se v kvalifikacijski tekmi 4. kroga ženske lige narodov Slovenija in Belorusija razšli brez zadetkov - Mateja Zver zapravila enajstmetrovko

Slovenija - Belorusija 0 : 0

Mestni stadion Fazanerija Murska Sobota, sodnica: Kirsty Dowle (Anglija).

Neuspešno izvedena enajstmetrovka: Mateja Zver (70) - Slovenija.

Rumeni kartoni: Janež; Pilipenko, Alkhovik, Novikava.

Rdeči karton: Pilipenko (81, drugi rumeni) - Belorusija.

ženska-liga, liga-narodov, fazanerija, slovenija, belorusija
Media24

Slovenija: Meršnik, Eržen, Golob, Agrež, Kolbl, Makovec, Korošec, Janež (Kuštrin, 86), Zver kap., Prašnikar, Kajzba (Milović, 46). Selektor: Saša Kolman.

Belorusija: Voskobovič, Slesarčik, Kubičnaja, Novikava, Kazakevič (Bohdan, 36), Pilipenko, Belaya (Kozyupa, 36), Linnik kap., Šuppo (Surovceva, 65), Valiuk (Sitnikava, 94), Alkhovik. Selektor: Yuri Maleev.

Potem ko so Slovenke prejšnji teden v Budimpešti, kjer svoje domače tekme igra Belorusija, zapravile priložnost za zmago (1 : 1), so se morale z neodločenim izidom zadovoljiti tudi ta torek zvečer v Fazaneriji in so si tako zagrenile življenje v svoji skupini, saj imajo po štirih krogih samo tri točke.

Media24

Naše reprezentantke so imele kar 15 strelov na vrata in 16 kotov, a nikakor niso uspele premagati zelo razpoložene beloruske vratarke Nataliye Voskobovič, čeprav so od 81. minute naprej imele številčno prednost zaradi drugega rumenega kartona in izključitve Anne Pilipenko. A ključni trenutek se je zgodil v 70. minuti, ko je bil zaradi prekrška nad Saro Makovec dosojen kazenski udarec, kapetanka Mateja Zver pa ga je izvedla precej slabo, tako da je Voskobovičeva njen strel ubranila.

Belorusinje, ki so prišle po točko, so se v glavnem samo branile, njihova mreža pa se je zatresla v 86. minuti, ko je po levi strani prodrla Kaja Eržen in z lobom ugnala Voskobovičevo, a je bil zadetek razveljavljen zaradi domnevnega prepovedanega položaja, ki pa ga po ogledu počasnega posnetka ni bilo mogoče opaziti.

Media24

Pomurske ljubitelje pa zanima nekaj drugega: kako to, da sta bile v reprezentanco vpoklicani samo dve igralki iz ekipe Mure None, ki vodi v slovenskem prvenstvu, pa še od njiju je samo Špela Kolbl zaigrala v prvi postavi, medtem ko je vratarka Iva Kocijan sedela na klopi? V prvi enajsterici sta sicer zaigrali še Pomurki Mateja Zver (St. Pölten) in Sara Makovec (Olimpija Ljubljana), to pa je tudi vse.