Pred poletnimi olimpijskimi igrami v Tokiu je zaživel projekt Slovenska bakla, ideja Olimpijskega komiteja Slovenije - Združenja športnih zvez ter partnerjev. Bakla je simbol povezovanja in njeno potovanje po slovenskih občinah je namenjeno povezovanju občanov, bujenju jeklene volje in širjenju vrednot olimpizma.
Spomnimo, da so plamenico izdelali v železarni na Ravnah na Koroškem pri skupini SIJ, in je pred tremi leti potovala po 211 slovenskih občinah (ena ni sodelovala). Nosilo jo je več kot devet tisoč ljudi, po sedem tisoč kilometrih pa je pot sklenila na Ravnah na Koroškem. Bakla je izdelana iz bukovega lesa, ki simbolizira modrost in samozavest, ter nerjavnega jekla, ki je simbol trdnosti in trajnosti. Zaključuje jo krona v silhueti Triglava. Ročaj iz lesa objema pet olimpijskih krogov, plamen v kroni pa širi svetlobo in je simbol upanja.
Preberite še
Odpri v novem zavihku(V premislek) Pomembno je, kako živimo zdaj - ker za jutri nihče ne jamči
Kako je pravično, da nas trenutek slabosti, morda niti ne naš, stane vsega?
Slovenska bakla se bo tudi pred letošnjimi poletnimi olimpijskimi igrami v Parizu podala po Sloveniji, tudi po pomurskih občinah.
Kdaj boste lahko baklo spremljali v Pomurju?
- 17. april: občine Lendava, Dobrovnik, Kobilje,
- 18. april: občina Črenšovci,
- 19. april: občini Ljutomer, Križevci,
- 20. april: občini Beltinci, Murska Sobota,
- 23. april: občini Cankova, Tišina,
- 24. april: občini Moravske Toplice, Odranci,
- 25. april: občini Kuzma, Grad,
- 26. april: občine Gornji Petrovci, Šalovci, Hodoš.
(navedeni so datumi, ki so že znani, za ostale občine bodo termini še sporočeni; prav tako več podrobnosti o dogodkih, ki bodo spremljali prihod bakle).