Soboški odbojkarji poraženi na domačem parketu

Vestnik.si, 25. 2. 2024
OK Panvita Pomgrad
Panvita Pomgrad je v Murski Soboti izgubila z ekipo Calcit Volley, izid je bil 0 : 3 za goste.

V 8. krogu modre skupine 1. A Sportklub lige za moške so odbojkarji Panvite Pomgrad pred domačimi gledalci izgubili z ekipo Calcit Volley z izidom 0 : 3.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda (6), Šormaz (15), Drvarič (1), Vrabl, Suhadolnik (4), Legen, Bedrač (3), Mirkovič (16), Novak (libero). Trener: Dejan Fujs.

Calcit Volley: Planinšič (2), Vinkovič, (1), Lazar, Klobučar (1), Nikolić (10), Okroglič (4), Mitrašinović (1), Brunet (11), Oman, Bakonji (1), Dulchev (17), Pavlović (8), Karadža Pevc in Košenina (oba libero). Trener: Mladen Kašić.

Pred okrog sto gledalci v dvorani Osnovne šole I Murska Sobota sta se merili ekipi Panvita Pomgrad in Calcit Volley (28 : 30; 15 : 25; 16 : 25).

panvita-pomgrad, calcit-volleyball, 1

Le v prvem nizu so bili Sobočani rezultatsko blizu gostom iz Kamnika, v preostalih dveh nizih so gostje prevladovali in tekmo dobili s skupnim izidom 3 : 0 (28, 15, 16).

V uvodnih minutah prvega niza so domači po nekaj napakah v vrstah gostov povedli z 10 : 6, nato pa so Kamničani prevzeli pobudo in prišlo do znižanja rezultata na 10 : 9. Prekmurci so nato ponovno povedli in povišali prednost na 15 : 12, soboški napad pa je v tem delu svojo igro gradil predvsem preko Mirkovića.

Pri izidu 16 : 15 smo je domači trener Dejan Fujs zahteval prvi polminutni odmor na tekmi, a so Kamničani nekaj trenutkov zatem kljub vsemu prišli do izenačenja na 19 : 19, potem ko je Nikolić slab sprejem Dode na tako imenovano prvo žogo pretvoril v točko. Sobočani so vendarle nadaljevali bolje, vodili z 22 : 20, sledilo pa je izenačenje na 23 : 23. V končnici so imeli domači štiri zaključne žoge, povsem ob koncu prvega niza pa so povsem prelahko zapravili žoge z dvema napakama pri organizaciji napada in gostom praktično poklonili dve točki. V zadnji točki je odločilen napad zapravil Mirković, ki ga je kamniški blok z Nikolićem na čelu zaustavil in s tem izkoristil drugo zaključno žogo svoje ekipe za zmago z 28 : 30.

V drugem nizu so takoj na začetku pobudo prevzeli gostje, ki so prešli v vodstvo z 1 : 4 in 4 : 8. Kamničani so po nekaj napakah domačih hitro povedli s 7 : 14. Za osmo in deveto točko na domači strani je vmes poskrbel Šormaz, a je bil na drugi strani dvakrat natančen tudi Pavlovič, ki je takoj zatem dosegel še as za 9 : 17, trenerju domačih pa ni preostalo drugega, kot da nalet Calcita poskuša umiriti z odmorom. Ta ni zalegel, saj je Pavlovič takoj zatem dosegel še drugi zaporedni as, nekaj minut kasneje pa tudi sam zaključil drugi niz, ki so ga gostje dobili s 15 : 25.

Z izjemo 5 : 4 so v tretjem nizu od začetka do konca vodili gostje. Že pri 5 : 7 je Fujs izkoristil polminutni odmor, kakor tudi pri 8 : 13, vseeno pa do preobrata v igri in pri rezultatu ni prišlo. Od 8 : 11 do 8 : 16 je z odličnimi servisi domačo obrambo na preizkušnjo postavljal še Brunet. V zaključku tretjega niza je gostujoči trener Kašić priložnost za igro ponudil tudi ostalim svojim varovancem s klopi, vključno s Klobučarjem, ki je tudi zaključil tekmo z uspešnim napadom za 16 : 25.